Durant 45 pontja sem volt elég a Boston ellen, Doncic történelmet írt

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.10. 08:40
Luka Doncic továbbra is megállíthatlan, a Detroit otthonában történelmet írt (Fotó: Getty Images)
Luka Doncic sorozatban hatodik mérkőzésén is tripla duplával zárt, a Dallas pedig magabiztosan nyert a Detroit Pistons otthonában az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti vasárnapi játéknapján. Kevin Durant 45 pontja sem volt elég a Phoenix győzelméhez a Boston Celtics ellen. Victor Wembanyama nélkül nyert a Spurs a Golden State otthonában, a Denver hazai pályán dobott 142 pontot, míg a Portland hosszabbításban nyert.

Luka Doncic történelmet írt, ugyanis a szlovén lett az első játékos az NBA-ben, aki zsinórban hatszor zár legalább 30 pontos tripla duplával egy meccset. A Dallas Mavericks szinte végig vezetett a Detroit Pistons otthonában és végül 142–124-re győzedelmeskedett. Luka Doncic 39 ponttal, valamint 10-10 lepattanóval és assziszttal zárt, így hiába dobott a Simone Fontecchio, Cade Cumingham duó 60 pontot a hazaik részéről.

LUKA DONCIC A HÁTA MÖGÉ PASSZOL, KYRIE IRVING BEDOBJA A TRIPLÁT

DONCIC LEGJOBB MEGMOZDULÁSAI A LEGUTÓBBI HAT MECCSÉRŐL

A Nyugati Konferencia harmadik helyén álló Denver Nuggets is 142 dobott ponttal nyert mérkőzést. A Utah Jazz a félidőre már közel negyvenpontos hátrányban volt, amin ugyan némileg kozmetikázott, de Nikola Jokicsék így is magabiztos 142–121-es győzelmet arattak. A szerb ezúttal 26 ponttal zárt, míg a mérkőzés legjobbja a 6 triplát bedobó 37 pontos Jamal Murray volt.

Kevin Durant egy személyben próbálta tartani a lépést a ligaelső Bostonnal és ugyan 45 pontig és 10 lepattanóig eljutott, a Celtics 117–107-re nyert a Phoenix otthonában. A vendégeknél Jaylen Brown 27, míg Jayson Tatum 29 ponttal zárt.

A Golden State Warriorsnál Steph Curry, míg a San Antonio Spursnél az 1/1-es Victor Wembanyama hiányzott sérülés miatt. A hazaiknál ugyan Jonathan Kuminga és Klay Thompson is fellépett, de a jobban triplázó csapat a Spurs volt, ami 126–113-as győzelmet ért. A pályán a két legnagyobb sztár hiányzott, de a nézők között ott volt Roger Federer.

A Portland Trail Blazers a harmadik negyed elején még húszpontos előnyben volt a Toronto ellen, a Raptors azonban fokozatosan csökkentette a hátrányát és Chris Boucher utolsó másodperces dobásával hosszabbításra mentette a meccset. A ráadásban viszont a 30 pontig és 19 lepattanóig jutó Deandre Ayton nem adott esélyt a vendégeknek, a Portland 128–118-re nyert.