NBA: már második Keleten a bomba formában lévő Cavs

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.02.08. 07:12
Újabb győzelmével már második Keleten a Donovan Mitchell vezette Cavaliers (Fotó: Getty Images)
Kiváló formának örvend a legutóbbi 16 meccséből 15-öt megnyerő Cleveland Cavaliers, amely az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerint csütörtöki játéknapján 114–106-ra győzött a Washington Wizards vendégeként és feljött az Atlanta Hawks ellen nyerő Boston Celtics mögé a Keleti főcsoport második helyére.

A házigazda fővárosiak sokáig bírták a Cavs tempóját, de a hajrában a vendégek voltak pontosabbak és a 40 pontig jutó Donovan Mitchell vezérletével 114–106-ra behúzták a meccset, így a New York Knickset megelőzve feljöttek a Keleti konferencia második helyére. Az éllovas Bostonhoz így sem tudtak közelebb kerülni, hiszen a Celticset a 31 ponttal záró Kristaps Porzingis 125–117-es győzelemre vezette az Atlanta Hawks ellen.

Az előző idényben döntős Miami Heat is jól hajrázott a San Antonio Spurs ellen, a 24 pontos Tyler Herro és a 20 pontig jutó Bam Adebayo mellett Jimmy Butler idénybeli első tripla duplájával (17 pont, 11 lepattanó, 11 assziszt) nyert 116–104-re, pedig a túloldalon az 1/1-es francia Victor Wembanyama is odatette magát, 18 pontja mellett 13 lepattanót szedett le.

Az előző idény legjobbja, Joel Embiid nélkül állt ki a Philadelphia 76ers a Golden State Warriors elleni hazai meccsére, melyet a vendég kaliforniaiak meglepően simán nyertek meg 127–104-re, köszönhetően annak, hogy a második és harmadik negyedet összesen 30 ponttal húzták be. A sikerhez igazán extra teljesítmény sem kellett, Andrew Wiggins 21 ponttal és 10 lepattanóval volt a legjobb, Jonathan Kuminga és Klay Thompson 18-18 pontig jutott, míg Steph Curry közel 25 perc alatt csak kilencig.

Hiába volt a Los Angeles Clippers négy sztárja is bevethető, a New Orleans Pelicans elleni rangadón James Harden, Kawhi Leonard, Paul George és Russell Westbrook is elmaradt a legjobbjától, ezt pedig kihasználták a vendégek, akik C.J. McCollum 25 pontjával és Zion Williamson 21 pontos, 10 asszisztos dupla duplájával 117–106-ra győztek idegenben.

A Charlotte Hornetsben Miles Bridges karriercsúcsot jelentő 45 pontig jutott, közte hat triplával, de ennek nem örülhetett felhőtlenül, hiszen a Toronto Raptors az ő remeklése ellenére is 123–117-re nyerni tudott idegenben, míg a Sacramento Kingsben is hiába remekelt a 30 pontja mellett 12 lepattanót leszedő Domantas Sabonis, a show-t elvitte előle a vendégként 133–120-ra nyerő Detroit Pistonsból a 37 pontos Jaden Ivey.