NBA: LeBron Jamesék nem is vezettek, Jokicsék idegenben verték a Lakerst

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.02.09. 07:24
Nikola Jokicsék végig vezetve verték idegenben a Lakerst (Fotó: Getty Images)
Végig vezetve nyert 114–106-ra az idényközi kupát megnyerő Los Angeles Lakers vendégeként a címvédő Denver Nuggets az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA), melynek magyar idő szerint pénteki játéknapján Steph Curry 42 ponttal vezette győzelemre a Warriorst, Luka Doncic pedig 39-cel a Maverickset, de a legjobb teljesítményt a portlandi Jerami Grant nyújtotta, bár 49 pontja ellenére a Trail Blazers hosszabbítás után kikapott a Pistonstól.

Curry és a többiek. Senki nem tudott felnőni a Golden State legnagyobb sztárjához az Indiana Pacers elleni idegenbeli mérkőzésen, melyet a vendég Warriors Steph Curry 42 pontjának – és idénycsúcsot jelentő 11 sikeres triplájának – köszönhetően nyert meg simán, 131–109-re.

A Dallas Mavericks is hasonlóan magabiztos, 122–108-as győzelmet aratott a New York Knicks otthonában, elsősorban a majdnem tripla duplázó, 39 pontig, nyolc lepattanóig és 11 asszisztig jutó Luka Doncicnak köszönhetően, miközben a hazaiaknál most Jalen Brunson és Julius Randle sem lépett parkettre – ennek ellenére Donte DiVincenzo 36 ponttal, Josh Hart pedig 23–10–12-es tripla duplával zárt.

Nem hibázott hazai környezetben a Phoenix Suns, amely Kevin Durant 31 és Bradley Beal 30 pontjának is köszönhetően nyert 129–115-re a Utah Jazz ellen.

A Milwaukee Bucks sztárjai ezúttal elmaradtak legjobbjuktól, ezt pedig kihasználta a Nyugati éllovas Minnesota Timberwolves, amely 129–105-re nyert idegenben és visszaállt a konferencia élére – de csak holtversenyben.

A címvédő Denver Nuggets ugyanis az öt triplát elsüllyesztő, 29 pontja mellett 11 asszisztot kiosztó Jamal Murray, a 27 pontos Michael Porter és a szintén dupla duplázó, 24 pontig és 13 lepattanóig jutó Nikola Jokics vezérletével úgy nyert 114–106-ra a Los Angeles Lakers otthonában, hogy a hazaiak egy másodpercig sem vezettek – Anthony Davis azonban így is 32 pontig jutott, LeBron James pedig 25-tel zárt. A Nuggets a győzelemmel beérte a Timberwolvest a főcsoport élén, ugyanis mindkét csapat 36 sikerrel és 16 vereséggel áll.

A játéknap legőrültebb mérkőzését Portlandben vívták, ahol a Trail Blazers a nagyszünetben már 15 ponttal vezetett a Detroit ellen, de a Pistons huszáros hajrával és 13 ponttal megnyert negyedik negyeddel kiharcolta a hosszabbítást, ahol pedig már élt lélektani előnyével és 128–122-re nyert idegenben – pedig a játéknap legjobb teljesítményét a portlandi Jerami Granttől láthattuk, aki 49 ponttal, nyolc lepattanóval és hat assziszttal mindent megtett a Trail Blazers sikeréért.