NBA: James nélkül bukta el a Los Angeles-i derbit a Lakers

D. S. B.D. S. B.
2024.01.24. 07:25
Anthony Davisék LeBron James nélkül nem bírtak el a Kawhi Leonard, James Harden és Paul George vezette Clipperssel (Fotó: Getty Images)
A LeBron Jamest nélkülöző Los Angeles Lakers 127–116-os vereséget szenvedett a városi derbin a Los Angeles Clippers ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szerdai játéknapján.

Lényegében az első negyed második felétől végig vezetett a Kawhi Leonard, James Harden és Paul George vezérelte Clippers. A Lakersnél LeBron James hiányában DeAngelo Russell 29 pontja, öt lepattanója és 10 asszisztja, illetve Anthony Davis 26 pontja, 12 lepattanója és két asszisztja nem volt elég a győzelemhez, a Clippers ugyanis a hajrában még egy lapáttal rátett és 127–116-ra győzött, köszönhetően három sztárja együttesen elért 65 pontjának, 18 lepattanójának és 23 asszisztjának – közte Leonard tripla duplájának (25–11–10).

Harmadik mérkőzésén első dupla dupláját érte el a Toronto Raptorstól az Indiana Pacershöz kerülő Pascal Siakam, aki hiába jegyzett 16 pontot és 10 lepattanót, harmadik meccsét is elbukta új klubjával, hiszen a címvédő Denver Nuggetset Indianapolisban is győzelemre vezette Nikola Jokics és Jamal Murray. A szerb 31 pontos, 13 lepattanós 10 asszisztos tripla duplával zárt, míg a kanadai 31 pontig jutott a 114–109-re megnyert idegenbeli meccsen.

A New York Knicks is sztárjai remeklésével nyert rangadót, hiszen Jalen Brunson és Julius Randle is 30 ponttal vette ki a részét a Brooklyn Nets elleni 108–103-as győzelemből – miközben a Netsnél Mikal Bridges 36 pontig jutott.

A New Orleans Pelicans pontzáport zúdított a Utah Jazzre, a Pels ráadásul úgy nyert simán, 153–124-re, hogy legjobbja, C. J. McCollum „csak” 33 pontig jutott, de rajta kívül még hatan zártak két számjegyű pontszámmal és összesen tízen osztoztak a 153 ponton.

Ha a vártnál nehezebben is, de hozta a kötelezőt és a Nyugati konferencia élére állt az Oklahoma City Thunder, amely Shai Gilgeous-Alexander 33 pontos, 10 asszisztos dupla duplájával verte meg 111–109-re a Portland Trail Blazerst.