NFL: kihagyta a mezőnygólt, elbukott Chicagóban a Panthers

D. S. B.D. S. B.
2023.11.10. 07:43
Tyson Bagent és D'Onta Foreman vezette győzelemre a Bearst a Panthers ellen (Fotó: Getty Images)
Közel állt az egyenlítéshez, de Eddy Pineiro kihagyott mezőnygólja után 16–13-as vereséget szenvedett a Chicago Bears vendégeként a Carolina Panthers a profi amerikaifutball-liga (NFL) 10. fordulójának magyar idő szerinti pénteki nyitómérkőzésén.

Pedig parádés játékkal, egy rúgás utáni 79 yardos visszahordott Ihmir Smith-Marsette-touchdownnal a vendég Panthers szerzett vezetést az első negyedben, de az idényben egy győzelemmel és hét vereséggel álló csapatnak ezen a mérkőzésen is akadozott a támadógépezete.

Igaz, ez a Chicago Bearsről is elmondható volt, de Cairo Santos három értékesített mezőnygóljával próbálta tartani a lépést az első félidőben a házigazda, amely a harmadik negyedben már végig tudta vinni drive-ját, s D’Onta Foreman rövid játék utáni futott TD-jével fordított is. 16–10

A végjáték így is nagy csatát hozott, a Panthers rúgója, Eddy Pineiro a negyedik negyed elején egy mezőnygólt értékesített, a Carolina pedig fordíthatott vagy egyenlíthetett volna az utolsó két percen belül, de a rúgó harmadik hárompontosa már nem volt jó, így a Bears 16–13-as sikerrel szerezte meg idénybeli harmadik győzelmét.

A MÉRKŐZÉST „ELDÖNTŐ” KIMARADT FIELD GOAL

A hazaiak irányítója, Tyson Bagent 33 passzkísérletéből 20 volt jó 162 yardért, míg a vendégeket vezető Bryce Young 38/21-es passzmutatóval és 185 yarddal zárt.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!