NBA: Doncic és Irving remekelt, LeBron Jamesre többhetes kihagyás vár

D. S. B.D. S. B.
2023.03.03. 07:02
Kyrie Irving 40, Luka Doncic 42 ponttal vette ki a részét a Dallas újabb sikeréből (Fotó: Getty Images)
Luka Doncic és Kyrie Irving vezérletével hazai pályán 133–126-ra legyőzte a Dallas Mavericks a Philadelphia 76erst az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti pénteki játéknapján, pedig a vendégeknél Joel Embiid, Tyrese Maxey és James Harden is remekelt. Kiderült az is, hogy a Los Angeles Lakers vasárnap, épp a Dallas ellen megsérülő sztárjának, LeBron Jamesnek három hetet kell kihagynia.

A Dallas Mavericks a harmadik negyedben már 20 ponttal is vezetett, sőt, a negyedik negyedben 131–115 is állt az eredményjelzőn. A Philadelphia 76ers viszonylag szorossá tudta tenni a végeredményt, mégis 133–126-ra kikapott.

A texasiaknál Luka Doncic dupla duplával, 42 ponttal, négy lepattanóval és 12 assziszttal, Kyrie Irving pedig 40 ponttal, négy lepattanóval és hat gólpasszal zárt, míg a vendégeknél Joel Embiid 35–8–1-es, Tyrese Maxey 29–2–2-es, James Harden pedig 27–4–13-as mutatóval zárt.

A térdsérülés miatt egyik legnagyobb sztárját, Steph Curryt továbbra is nélkülöző címvédő Golden State Warriors Jordan Poole (34 pont, négy lepattanó és három assziszt) és Klay Thompson (19–11–4) vezérletével győzte le hazai környezetben 115–91-re a Los Angeles Clipperst, melynél Kawhi Leonard 21 pontja és hét lepattanója mellett Mason Plumlee 12 ponttal és 20 (!) lepattanóval zárt.

A Washington Wizardsot a 30 pontig jutó Kyle Kuzma vezette 119–108-as sikerre a Toronto Raptors ellen, míg a San Antonio Spurs a dupla duplázó Jeremy Sochan (22–13–3) hathatós közreműködésével múlta felül 110–99-re az Indiana Pacerst.

A JÁTÉKNAP RÉSZLETES ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA OLVASHATÓ EL!

Kiderült az is, hogy a múlt vasárnapi, Dallas Mavericks elleni mérkőzésen megsérülő Los Angeles Lakers-sztár, LeBron James három hetes kihagyásra kényszerül, miután jobb lábában ínsérülést szenvedett.