NHL: gólt sem kapva őrzi első helyét a Boston Bruins

B. A.B. A.
2023.02.17. 07:29
A Boston Bruins magabiztosan nyert (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) magyar idő szerinti péntek hajnali játéknapján a keleti második Carolina Hurricanes – többek között Seth Jarvis mesterhármasának köszönhetően – 6–2-re legyőzte a Montreal Canadienst. A Keleti főcsoportban utolsó helyezett Columbus Blue Jackets meglepetésre 3–1-re felülmúlta a nyugati harmadik Winnipeg Jetset, míg a Florida Panthers gólgazdag mérkőzésen győzött a Washington Capitals otthonában. Az alapszakasz legjobb mérlegű csapata, a Boston Bruins Jeremy Swayman 28 védésének köszönhetően gólt sem kapva diadalmaskodott a Nashville Predators felett (5–0). A Detroit a Calgary otthonában nyert 5–2-re, míg a St. Louis a keleti harmadik New Jersey ellen győzött 4–2-re. Izgalmas végjátékot hozott a Vegas Golden Knights és a San Jose Sharks találkozója, amelyen a hazaiak 18 másodperccel a mérkőzés vége előtt szerezték meg a győztes gólt.

Izgalmas végjáték a Vegas Golden Knights és a San Jose Sharks mérkőzésén.

Jeremy Swayman 28 védésével segítette győzelemre a Bostont.