MLB: ismét a Philliesnél az előny a World Seriesen

2022.11.02. 11:36
Simán győzött a Philadelphia (Fotó: Getty Images)
A Philadelphia Phillies sima, 7–0-s diadalt aratott a Houston Astros ellen az észak-amerikai profi baseball-liga (MLB) nagydöntőjének harmadik felvonásán, így 2–1-re vezet összesítésben.

A döntő első philadelphiai mérkőzését esőzés miatt a negyedik meccs időpontjában, szerdán hajnali 1-kor pótolták, és a helyi Phillies rendkívül magabiztos sikert ért el, így 2–1-es vezetésre tett szert az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

Mint arról beszámoltunk, a World Series első felvonását a házigazda Astros úgy vesztette el 6–5-re a Phillies ellen, hogy három inning után 5–0-ra vezetett.

A második houstoni találkozón viszont már egyenlített az elmúlt hat évben negyedszer döntőző Astros (5–2).