Szöknek a Tigrisek, földbe döngölték a második helyezett Bristolt

2007.03.07. 14:13
A válogatott szempontjából baljós előjelekkel kezdődött az angol élvonalbeli rögbi-bajnokság, a Premiership 17. fordulója. Ismét meghúzódott a kulcsember, a hosszú sérülésből visszatérő Jonny Wilkinson, és knock-out-olták a csapatkapitány Phil Vickeryt.
Shane Geraghty (London Irish) húz el a Newcastle-játékosok között - pontot sem szerzett Londonban a Wasps ellen a Bristol

A forduló legnagyobb összecsapása a Leicester - Harlequins meccs volt. Az ellenfél edzőjét énekelve köszöntötte a hazai közönség, hiszen ő egy korábbi legendás játékosuk, Dean Richards.

A vendégek azonban szemtelenül kezdtek és a félidőben 9-6 volt az állás. Ám a második játékrészben a Leicester két célt is szerzett (Seru Rabeni és Dan Hipkiss által). Ezzel a Tigrisek öt pont előnyre tettek szert a bajnokságban.

A London Wasps valósággal letaglózta a tabella második helyén tanyázó Bristolt! A tolongás remekelt, és a vendégek edzője mindössze annyit mondott a meccs után, hogy szerencsére sáros volt a pálya, különben 40 pontot kaptak volna! Pedig a Darazsak hullámvölgyben voltak: az utóbbi négy meccsükön mindössze hét célt szereztek.

Üröm az örömben, hogy a meccsen a londoniak elvesztették a pillérüket, Phil Vickeryt. Az angol válogatott csapatkapitánya a 64. percben egy kemény ütést kapott, majd kissé zavart tudattal kísérték le a pályáról.

A London Irish továbbra is szárnyal. A Sólymok hiába kezdtek magabiztosan, egy elhalászott labdából célt vittek a londoniak és ez megtörte őket. Az Írek félidőben már 24-0 arányban vezettek. A Falcons problémáit főleg Shane Geraghty okozta, aki egymaga 23 pontot szerzett.

A 'Castle hiába vitt két célt, kevés volt. Közben ismét megsérült a kulcsember Jonny Wilkinson.

A Szaracénok kiütötték a tavalyi bajnok Sale-t, habár a csapatból hiányzott a hát-sérüléssel bajlódó Andy Farrell. A piros-feketeék négy meccs óta veretlenek. A Sale mostanában küszködik a Premiershipben.

A Northampton Saints egy hosszú hullámvölgy után lassan-lassan feltámad. Múlt héten a Tigriseket győzték le otthonunkban (tíz hely a különbség köztük a tabellán), most pedig a Gloucester mindössze egyetlen soványka jutalomrúgással volt jobb. A Szentek vezettek és csak a meccs legvégén fordított a vendégcsapat.

A Worcester Wariors szélsője Thinus Delport két célt is vitt. Ez alapozta meg a győzelmet a tét nélküli meccsen.