Jól megvertük a franciákat, jöhetnek az olaszok az elődöntőben

2016.01.20. 15:40
A franciáknak nem volt esélye a mieink ellen (Fotó: MTI)
A belgrádi vízilabda Európa-bajnokságon Franciaország ellen szállt harcba a magyar női válogatott az elődöntőbe jutásért. Hoztuk a papírformát, kiütéses győzelmet arattunk. Az elődöntőben az olaszok várnak a mieinkre.

VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (BELGRÁD)
NŐI TORNA, NEGYEDDÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 18–6 (6–1, 5–3, 2–2, 5–0)
Belgrád, 100
néző. Vezette: Dutilh-Dumas (holland), Kuniková (szlovák)
MAGYARORSZÁG: Kasó – ANTAL 3, Keszthelyi 3, TAKÁCS O. 3, Bujka 2, Kisteleki H. 1, Szücs G. Csere: Csabai 1, Tóth I. 1, Illés A. 1, Czigány D. 2, Garda 1
FRANCIAORSZÁG: Derenty – Au. Sacre 1, Guillet 1, Barbieux 1, Mahieu, Tardy 1, Bachelier 1. Csere: Daule, Millot, Clerc, Jaskova 1, Ad. Sacre
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 8/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Mahieu (21. p.), Barbieux (27. p.)
FILIPPOSZ SZAKELISZ,
a francia válogatott szövetségi kapitánya: – A magyar válogatott nagyon jó csapat, remek játékosokkal. Megpróbáltunk jó meccset játszani, és volt is egy-két biztató periódusunk. Ezeket szeretnék megtartani a következő meccsre is.

NEM SZÁMÍT A MÚLT
– A lefújás után miről beszélt a franciák kapitányával?
– Reklamált, hogy miért kértem időt 21 másodperccel a vége előtt – válaszolta Bíró Attila, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. – Elmondtam: egyrészt azért, hogy 19–6 legyen, másrészt, mert készülünk az olaszok elleni elődöntőre, harmadrészt, hogy ők tudjanak pihenni... Nem is értettem.

– A negyeddöntő mennyiben szolgálta a felkészülést a következő megméretésre?
– Hasznos volt, mert a francia csapat nem a portugál és a török szintje, hajtós, agresszív együttes. Jó felkészülési mérkőzést játszottunk.

– Mire számít az Olaszország elleni elődöntőben?
– Az sokkal keményebb meccs lesz. Nem érdekel és nem is foglalkozunk a múlttal, se a miskolci felkészülési tornával, se a világliga-mérkőzésekkel. Jó védekezésre számítok, akkor biztosan nyerhetünk.

– A szövetségi kapitánynak is jut fánk a győzelem után?
– Olyan jó a kaja a szállodában, hogy odaadom a fánkot a lányoknak. Az én súlyomat nézve nekem már nem kell fánkot ennem...

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Görögország–Olaszország 4–10 (0–1, 0–3, 2–2, 2–4)
Hollandia–Németország 19–2 (8–0, 3–1, 5–0, 3–1)
Oroszország–Spanyolország 8–12 (2–2, 0–5, 2–1, 4–4)

AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Hollandia–Spanyolország 15.45
MAGYARORSZÁG–Olaszország 17.15

A belgrádi szervezés sajátossága, hogy ha valaki ma eldöntötte, hogy kijön megnézni a Magyarország–Franciaország női negyeddöntőt, nem tehette. Pedig jó indulattal, ha száz néző lézengett az arénában a mieink meccse alatt. Viszont a miénk volt az első meccs a délutáni programban, amire már korábban minden jegy elkelt, este a szerb férfiválogatott elődöntőzik ugyanis a görögökkel.

MÁR BIZTOS AZ OLIMPIAI SELEJTEZŐ
A női válogatott a négy közé jutással legrosszabb esetben is biztosította helyét az olimpiai kvalifikációs tornára. A márciusi, hollandiai ötkarikás selejtezőtornán, amelyhez a legjobb hatban kellett végezni a kontinensviadalon, négy kvótát osztanak ki. Az Eb-n egyetlen indulási jog talál gazdára, azaz a biztos riói részvételhez meg kell nyerni az Eb-t.

És a magyar női válogatott is elmondhatja magáról, hogy az elődöntőre készülhet, a Franciaország elleni győzelme ugyanis már az első percektől kezdve borítékolható volt. Ellenfelünk taktikailag, „ügyességileg” és fizikailag is jóval szerényebb volt a mieinknél. Már a bevonulásnál is látszott, hogy vagy hárman alacsonyabbak a mi legkisebb játékosunknál, Antal Dóránál. A hivatalos csapatlista szerint egyébként négyen.

A mérkőzésen aztán a vártnál is nagyobb különbség volt a két csapat között. Már az első negyedben komolyan vette az összecsapást Bíró Attila együttese. Takács Orsolya is érezte, hogy annyit harcolt ő már az ellenfél centereivel, hogy megérdemel egy kis fürdőzést a sikerben: két szép gólt lőtt távolról. Természetesen Keszthelyi is – aki a meccs előtt 18 találattal vezette a góllövőlistát – vállalt már ekkor kettőt.

Majd a második negyed alatt mégis belógott valaki jegy nélkül. Egy galamb körözött a medence felett, s az, hogy kitalál-e végül szegényke, izgalmasabb volt, mint maga a mérkőzés. A franciák ugyan kissé összeszedték magukat, de így is csak a különbség növekedésének az ütemét tudták lassítani. Keszthelyi és Takács is megszerezte a maga harmadik gólját, a nagyszünetben már héttel vezettünk.

Aztán a harmadik negyedben kicsit belealudtak a lányok a mérkőzésbe. Az ezúttal a kapuban lehetőséghez jutó (Gangl Edina pihent) Kasó Orsolyát kétszer is átejtették a franciák. Elsősorban a második volt fájó, amikor is már mindenki tudta, hogy Marion Tardy 10 méterről lőni fog a támadóidő végén, mégis a hosszúba hullott a labda. Ennek ellenére összességében nem védett rosszul cserekapusunk.

Mint ahogy az Eb-n eddig kevesebb játékidőt kapó játékosok is éltek a bizalommal. Kell is a pihenő a kulcsjátékosainknak, hisz most nem lesz már meg a megszokott egynapos pihenőjük. Holnap 17.15-kor az elődöntőben már Olaszországgal játszik Bíró Attila együttese. A tét a döntőbe jutás lesz.

A végén már szinte az összes támadásból betaláltunk, Tóth Ildikó is megszerezte a maga találatát, ami azt jelentette, hogy csak Szücs Gabriella nem volt eredményes a mezőnyjátékosok közül a találkozón. Antal Dórának viszont nagyon ment, a végére utolérte Keszthelyit és Takácsot – mindhárman három góllal zártak. 18–6

TÓTH ILDIKÓ: FELKÉSZÜLTÜNK, IGAZI VILLÁMBEFUTÓ LESZ A VÉGE

32. perc: Vége a meccsnek, biztosan jutottunk az elődöntőbe. 18–6.
32. perc:
Az emberelőny végén Kisteleki lőhetett, de Derenty védett.
32. perc: Magyar időkérés az utolsó 21 másodpercre.
32. perc:
Hosszú idő után lövéssel fejezték be támadásukat a franciák, de Millot lövése Kasóról ment ki.
31. perc:
A franciák támadóideje lejárt, eldobták a labdát. A magyar támadás hosszú labdajáratás után gólt szereztünk, de szabálytalanság miatt nem adták meg.
30. perc: Jaskova
ejtése mit sem ért, nem úgy Tóth Ildikó lövése, hiszen centerből remekül lőtt a kapu bal oldalába. 18–6
30. perc:
A magyar támadás végén Keszthelyi lőtt, Derenty viszont védett.
29. perc:
Emberelőnybe kerültek a franciák, Bachelier lövése viszont a kapufán csattant.
29. perc:
Ezt a támadást sem tudták lövéssel befejezni a franciák, Antal megúszott, kapta is a labdát, és szépen lőtt a hálóba. 17–6
28. perc:
Letelt a francia támadóidő, de lövéshez nem jutottak. A magyar támadás végén Csabai lőhetett, de fölé.
27. perc: Bachelier
lövése nem talált kaput, az ellenakcióból Jaskova lopott labdát.
27. perc:
Megint labdát szereztünk, és emberelőnybe is kerültünk Barbieux kipontozódott, de a támadást elhirtelenkedtük.
26. perc:
Szereltük a franciákat, majd gyorsan indítottuk a meginduló Bujkát, aki be is lőtte a ziccert. 16–6
25. perc:
Labdát szereztünk, Czigány megindult előre, majd önzetlenül a túloldalra játszott, ahol Antal Dórát találta meg, ő pedig könnyen lőtt a jobb alsóba. 15–6
25. perc: Illés
ismerte fel a lövőhelyzetet, és azt, hogy üres a bal fölső. Oda is dobta a labdát. 14–6
25. perc: Negyedszerre is elhoztuk a labdát.

24. perc: Nem sokáig tartott a támadás, vége is a harmadik negyednek, tartjuk a hétgólos előnyt. 13–6
24. perc: Időt kért a francia kapitány.
24. perc: Czigány Dóra
erős lövése kaput nem ért.
24. perc: Sacre
kínálta meg távolról Kasót, de ez a lövés nem okozott gondot a magyar kapusnak.
23. perc:
A francia támadás eredménytelen volt, akárcsak a magyar akció.
23. perc: Bujkát
találta meg centerben egy jó beadás, ő pedig a bal alsóba csavart. 13–6
22. perc:
Emberhátrányba kerültünk, de a lövés nem jutott el a kapunkig, mert a védelem mentette Bachelier lövését.
22. perc:
Az időkérés megint hatott, Czigány Dóra kintről lőtt szépen a hálóba. 12–6
22. perc: Bíró Attila időt kért.
22. perc: Végre egy jó blokk!
Gyorsan indulhattunk előre, Mahieu szabálytalankodott, és ki is állították.
21. perc: Tóth
megint emberelőnyt harcolt ki, amelyet Szücs használhatott volna ki, ha a kapufáról ki nem perdül a labda.
20. perc:
Távoli francia kísérletet ártalmatlanított Kasó, majd a sarokdobás után Tardy egészen lehetetlen helyzetből, távolról ívelt a jobb fölsőbe. 11–6
19. perc: Tóth
harcolt ki emberelőnyt, amelyet Csabai akart gyorsan gólra váltani, de a kapufáról kijött a labda.
18. perc:
Gyorsan labdát vesztettünk, Kasó kimozdult szerelni, csakhogy a labda Bachelier elé került, ő pedig nagyon szépen ejtett a léc alá. 11–5
18. perc: Guillet
próbált meg gólt szerezni fórból, de a védők közös erővel megszerezték a labdát.
17. perc: Tóth Ildikó
szabálytalankodott centerben, jöhettek a franciák. A támadásuk azonban meddő volt, egészen addig, amíg Keszthelyit ki nem állították.
17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed, elhoztuk a labdát.

16. perc: Vége a második negyednek, biztos a vezetés. 11–4
16. perc:
Jó mondatok hangozhattak el, mert Antal remekül indult be a kapu elé, érkezett is a labda, amelyet mesterien ejtett a francia hálóba. 11–4
16. perc: Magyar időkérés.
16. perc:
Emberelőnybe kerültek a franciák, és türelmes labdajáratás után Aurore Sacre lőhetett, a labda pedig megpattant egy védekező kézen, úgy jutott a kapuba. 10–4
16. perc: Takácshoz
játszottunk jobbról, ő pedig középről szépen pattintott a hálóba. 10–3
15. perc: Jaskova
lövése lejött a magyar blokkról, indulhattunk előre Kisteleki révén.
15. perc:
Emberelőnybe kerültünk, mert Millot-t kiküldték, Keszthelyi nem sokat várt, pillanatok alatt belőtte távolról a kilencedik magyar gólt. 9–3
14. perc: Bujka
nem tudta belőni centerből, de a franciák sem jártak sikerrel a mi kapunk előtt.
13. perc: Jaskovára
játszották ki a figurát, ő pedig nagyon bevágta. 8–3
12. perc: Időt kértek a franciák.
12. perc: Derenty
védte Czigány lövését, az ellentámadásból emberelőnyt kaptak a franciák.
11. perc:
Emberhátrányba kerültünk, felálltak a franciák, körbeadogatták a falunkat, majd Bachelier lövése a blokkról ment mellé.
11. perc:
Megint gyorsan fordulhattunk, ezúttal Garda nem passzolt, hanem kintről nagy erővel lőtt a jobb alsó sarokba. 8–2
10. perc:
Nagyon gyorsan labdát szereztünk, Illés lövését viszont a jobb sarokból szedte ki Derenty.
10. perc:
Emberelőnybe kerültünk, és labdajáratás után Kisteleki Hanna kapta a rövid oldalon, majd bepattintott a hálóba. 7–2
9. perc: Barbieux
kapta a labdát kint középen, és nagyon szépen lőtt a bal fölső sarokba. 6–2
9. perc: Illés
távoli lövése megpattant a blokkon, így a kapusé lett a labda.
9. perc: Elkezdődött a második negyed, a ráúszásnál ezúttal is mi hoztuk el a labdát.

8. perc: Vége az első negyednek. Már most eldőlt... 6–1
8. perc: A center elől Csabai elcsente a labdát, majd egészen messziről lőtt, Derenty azonban védett.
8. perc:
Labdát szereztünk, Keszthelyi megindult előre, aztán lelassult az akció. De csak addig, amíg Czigány jobb kézzel a vízre pattintva meg nem szerezte újabb gólját. 6–1
7. perc:
Eltalálta viszont a kaput Takács, aki kintről mértani pontossággal lőtte ki a jobb fölső sarkot. 5–1
7. perc: Gardát
kiállították, az emberelőnyben Jaskova lőhetett, de a kaput nem találta el.
6. perc:
Nem sokáig támadhattak a franciák, mert Czigány labdát lopott, ráadásul gyorsan indított is. Csabai kapta a jobb oldalon, és némi lóba után a kapus feje fölé vágta a labdát. 4–1
6. perc: A francia csapat időt kért.
6. perc:
Gyors indítás után Keszthelyi kapta a labdát a bal oldalon, majd csodásan emelt a bal fölsőbe. 3–1
6. perc: Guillet
távoli, nem túl erős lövését védte Kasó.
5. perc: Tóth
harcolt ki ötméterest, amelyet Keszthelyi vágott a bal alsóba. 2–1
5. perc: Szücs Gabriellát
kiküldték, emberelőnyben támadhattak a franciák. Megjáratták a labdát, aztán a bal szélről Guillet altatott egy kicsit, majd kilőtte a bal fölsőt. 1–1
4. perc:
Labdát vesztettek a franciák, mert Szücs ellopta előlük. A támadásunk viszont nem hozott gólt.
4. perc:
Megint emberelőnybe kerültünk, de Takács a falból éppen Derenty arcát találta el.
3. perc: Mahieu próbálta becsapni centerből Kasót, de a labdája nem jutott el a kapuig.
3. perc: Megvan az első gól! Takács Orsolya
vajkézzel suhintott a kapu jobb oldalába. 1–0
2. perc: Bachelier
lövését védte Kasó, az ellentámadásból rögtön emberlőnybe kerültünk.
2. perc: Bujka
lövését Derenty védte.
1. perc: A francia támadás sem ért véget góllal, lejárt a támadóidejük.
1. perc:
Az első támadásból nem értünk el gólt, mert Bujkát szerelték centerben.
1. perc: Elkezdődött a meccs, a ráúszás után elhoztuk a labdát.