Vizes vb: döntetlen a mieink csoportjában, negyeddöntős a férfiválogatott

2019.07.17. 07:11
A dél-koreai Kvangdzsuban zajló vízilabda-világbajnokság férfi tornáján a C-csoport szerdai második mérkőzésén a dél-afrikai válogatott 8–8-as döntetlent játszott Új-Zélanddal, ami azt jelenti, hogy a magyar válogatott már matematikailag is bebiztosította helyét a csoport élén, s ezzel együtt a legjobb nyolc között.

A Dél-Afrika–Új-Zéland mérkőzés előtt az afrikaiaknak lett volna még matematikai esélyük a mieink megelőzésére, ha megnyerik a magyar idő szerint reggel fél hatkor kezdődő találkozót – majd utána a magyarok elleni utolsó csoportmeccset is… –, ám a győzelemre már ma sem volt lehetőségük: ugyan az első negyedet megnyerték 2–0-ra, a végén a döntetlen után is nekik kellett futniuk, mindössze 18 másodperccel a találkozó vége előtt tudott egyenlíteni Etienne Le Roux (8–8).

Ez tehát azt is jelenti, hogy a magyar válogatott biztosan csoportelsőként zár, azaz egyből a negyeddöntőben folytatja, ahol az A-csoport második helyezettje és a B-csoport harmadik helyezettje közötti rájátszás győztesével találkozik július 23-án.