Női vízi ob I: az UVSE és az Újváros közelebb a döntőhöz

2017.03.22. 22:15
Az UVSE a Szeged, a Dunaújváros a BVSC ellen győzött hazai környezetben a női vízilabda ob I elődöntőjének első mérkőzésein.

NŐ VÍZILABDA OB I, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK
UVSE–SZEGEDI VÍZMŰ T&N SZTE 10–8 (3–3, 2–3, 3–1, 2–1)
Tüske uszoda, 50
néző. V: Petik A., Rubos Károly
UVSE: GANGL – Czigány, KESZTHELYI 4, Tóth I., CSABAI 2, Szűcs G., KISTELEKI H. 2. Csere: Van der Sloot 1, Kövesdi, Kuna, Takács V. 1. Edző: Áts Bertalan
SZEGED: TÓTH E. – Lengyel A. 1, BUJKA B. 2, KÁDÁR 2, Miklós D., Pengő, GÉMES A. 2. Csere: Árkosy, Lengyel Dorottya, Lengyel Dominika 1, Tóth P. Edző: Molnár Péter
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 4/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az UVSE javára
Áts Bertalan:
– Nagyon jó mérkőzést játszottunk, a Szeged remek ellenfél volt, olyannyira, hogy a harmadik negyedben már két góllal is vezetett. Csapatom azonban összeszedte magát és szívvel-lélekkel játszottak a lányok, végül sikerült nyernünk. Messze vagyunk még a csúcsformától, bízom benne, hogy a LEN-kupa-elődöntőn ennél sokkal gyorsabbak leszünk.
Molnár Péter: – Tisztában vagyunk az erőviszonyokkal és ennek a meccsnek a lélektanával is. Mi egy olyan mérkőzésből jöttünk, amely felszabadította a társaságot, az UVSE pedig a csalódottságból. Maximálisan elégedett vagyok a lányokkal, talán ha egy kicsit jobban odafigyelünk, akkor nagyobb meglepetést is okozhattunk volna. Volt egy-két blokkolási hibánk, amit ki lehetett volna küszöbölni.

DUNAÚJVÁROSI EGYETEM-MAARSK GRAPHICS–BVSC-ZUGLÓ-DIAPOLO 10–9 (3–2, 2–2, 3–2, 2–3)