Női vízi: a Dunaújváros és a Szentes vívja a bajnoki döntőt

2014.04.14. 22:55
A női vízilabda ob I elődöntőjének harmadik mérkőzésén a Szentes 9–6-ra győzött a ZF-Eger vendégeként, ezzel 3–0-ra megnyerte az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcot, és bejutott a fináléba, ahol az UVSE-t két vállra fektető Dunaújvárosi Főiskola lesz az ellenfele.

VÍZILABDA NŐI OB I
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉSEK
ZF-EGER–HUNGERIT-SZENTES 6–9 (0–2, 3–1, 2–3, 1–3)
Eger, 200 néző. V: Székely Balázs, Füzesi
EGER: GANGL – Czigány D. 1, Clayton, Pócsi, SOMHEGYI3, Pengő, Ráski. Csere: Vályi F., ZAJÁCZ 2, Jenes, Veréb. Edző: Kelemen Attila
SZENTES: TEREFU – Győri, KÖVÉR-KISS 2, HEVESI 2, Gémes, VAN DER SLOOT 4, Rácz D. Csere: Etiebet, Farkas T., Tóth Cs., KÁDÁR 1. Edző: Tóth László
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 3/0
Gól – ötméteresből: 0, ill. 2/2
Kipontozódott: Vályi F. (18. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Szentes javára
Kelemen Attila:
– Három mérkőzés alatt bebizonyították a lányok, hogy fegyelmezettek, tudnak jól játszani, ha pedig fegyelmezetlenek, mindig ki fognak kapni. A taktikai fegyelmezettségben kulcsjátékosaink csődöt mondtak.
Tóth László: – Van, akinek váratlan a döntőbe jutásunk, nekem biztosan nem volt az. Végig bíztam a lányokban, ebben a csodálatos társaságban. Hátravan még öt, vagy négy, vagy három nehéz mérkőzés, ahol eldől, hogyan végződik ez a gyönyörű szép szentesi mese.VÍZILABDA NŐI OB I

UVSE–DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLA VE 6–14 (1–3, 3–4, 0–2, 2–5)
Hajós uszoda, 200
néző. V: Vogel G., Marjay Zs.
UVSE: Barna – Kisteleki H., Kövesdi, KUMI 2, Ritz, SIKTER 2, Kuna Sz. 1. Csere: Hertzka, Miló Sidló, Bicskei, Csang Vej-vej 1, Kiss E., Azumah. Edző: Áts Bertalan
DUNAÚJVÁROS: KASÓ – Szilágyi D., CSABAI 5, Gurisatti2, Garda, MENCZINGER K.1, MISKOLCZI2. Csere: Wyckoff (kapus), Sinka 1, Brezovszki 1, Ziegler, HORVÁTH B. 2, Andresz, Polák. Edző: Mihók Attila
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 11/4
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 3/2
Kiállítva (végleg cserével): Kisteleki H. (19. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Dunaújváros javára
Áts Bertalan: – Gratulálok az Újvárosnak. Nagyszerű hangulatú mérkőzést játszottunk, és várjuk a bronzcsatánkat az Eger ellen.
Mihók Attila: – Nagyon boldogok vagyunk, hiszen három éve nem játszottunk döntőt. Amit elterveztünk, az ma nagyon jól működött. Sok sikert kívánok az UVSE-nek.