Férfi vízi Eb: az olaszok legyőzték a görögöket, a franciák kikaptak a grúzoktól

H. T., R. B.H. T., R. B.
2020.01.14. 22:14
Elkezdődött a férfi vízilabdázók Európa-bajnoksága is! A budapesti viadalon Hollandia egygólos győzelmet aratott Románia felett, míg a 2008-as Eb-győztes montenegróiak kiütötték Szlovákiát. Spanyolország Málta kiütésével kezdett, Grúzia meglepetésre legyőzte a franciákat. Nyertek a horvátok és a szerbek is.

A B-csoport első mérkőzésén a románok várhatták kedvezőbb helyzetből a hajrát, mivel az utolsó játékrészre kétgólos előnyre tettek szert. A legutóbbi Eb-n tizedik Hollandia azonban 3–0-ra megnyerte a negyedik negyedet, így 9–8-as győzelemmel rajtolt. A csoport másik meccsén a legutóbbi négy tornát megnyerő szerbek magabiztosan győzték le 13–9-re az oroszokat. Az olimpiai bajnoknak még az is belefért, hogy egy góllal elveszítse a harmadik negyedet.

Montenegró gyengén kezdett Szlovákia ellen. Északi szomszédjaink meglepetésre megnyerték az első negyedet. Drasko Brguljanék azonban ezt követően érvényesítették a papírformát, egymás után hét gólt dobtak, miközben a szlovákok egyszer sem találtak be. A 2018-as Eb hatodik helyezettje 15–4-re győzött. Alekszandar Ivovics volt a legeredményesebb góllövő, összesen négyszer talált be. A csoport másik meccsén a horvátok esélyt sem adtak a németeknek, 17–9-re győztek, pedig Németország megnyerte az első negyedet, az utolsót meg döntetlenre hozta. Hollandia azonban 3–0-ra megnyerte a negyedik negyedet, így 9–8-as győzelemmel rajtolt. A csoport másik meccsén a legutóbbi négy tornát megnyerő szerbek magabiztosan győzték le 13–9-re az oroszokat. Az olimpiai bajnoknak még az is belefért, hogy egy góllal elveszítse a harmadik negyedet.

Montenegró gyengén kezdett Szlovákia ellen. Északi szomszédjaink meglepetésre megnyerték az első negyedet. Drasko Brguljanék azonban ezt követően érvényesítették a papírformát, egymás után hét gólt dobtak, miközben a szlovákok egyszer sem találtak be. A 2018-as Eb hatodik helyezettje 15–4-re győzött. Alekszandar Ivovics volt a legeredményesebb góllövő, összesen négyszer talált be. A csoport másik meccsén a horvátok esélyt sem adtak a németeknek, 17–9-re győztek, pedig Németország megnyerte az első negyedet, az utolsót meg döntetlenre hozta.

Málta meglepően jól kezdett a 2018-as ezüstérmes spanyolok ellen, amely csupán egygólos előnyre tudott szert tenni az első negyedben (3–4). A folytatásban aztán már kijött a két csapat közti különbség, a második játékrészt négy, a harmadikat hét góllal nyerte meg Spanyolország – utóbbit úgy, hogy egyetlen gólt sem kapott. Az öt gólig jutó Alberto Munarriz vezérletével Spanyolország 23–7-es sikert ért el.

A D-csoport egyből meglepetéssel indult, ugyanis az esélyesebb franciák 9–7-re kikaptak Grúziától. A félidőben még egál volt, a grúzok aztán a harmadik és a negyedik negyedet is behúzták, így értékes győzelemmel rajtoltak a tornán! A nap záró mérkőzésén a félidei döntetlen után rákapcsoltak az olaszok, aki végül négy góllal, 10–6-ra győzték le a görögöket.