Férfi vízilabda Eb: nem volt sima, de az oroszokkal játszunk

I. SZ.I. SZ.
2020.01.20. 18:53
Az oroszok a vártnál nehezebben győzték le a grúzokat (Fotó: Balogh László)
Oroszországgal játszik a szerdai negyeddöntőben a magyar válogatott a Duna Arénában zajló férfi vízilabda Európa-bajnokságon, az oroszok ugyanis hétfőn a vártnál nehezebben, de legyőzték Grúziát. A nyolcaddöntőben szereplő csapatok közül elsőként Montenegró jutott be a negyeddöntőbe, mivel simán megverte Törökországot. Spanyolország kicsit nehezebben, de nagyobb izgalom nélkül lépett túl a németeken. A nap utolsó mérkőzésén Görögország Romániát múlta felül.

Az oroszok az első negyedben nem tudták lerázni a grúzokat, de 3–3 után két gólra növelték az előnyüket. A második játékrészben háromgólos különbség alakult ki, sőt, a fordulás után 10–6 is volt a javukra.

Ezt követően Grúzia négy találatára csak egy válasz érkezett, így 11–10-zel várták az utolsó nyolc percet. Ezt az oroszok kezdték jobban, négy perccel a vége előtt 14–11-re elhúztak, és a háromgólos előny kitartott a végéig, 14–13-ra nyertek, így szerdán velük játszik a magyar válogatott a negyeddöntőben.

„Szerencsére kitartott az előnyünk, nyertünk, és egy lépéssel közelebb kerültünk az olimpiához – nyilatkozta Igor Bicskov. Grúzia nagyon jól játszott, főleg a vége volt szoros. Sok apró hibánk van az összjátékban, ezeken kell javítanunk. Következhet Magyarország!”

„A magyarok ellen telt ház előtt játszunk, mindenki a hazai csapatnak fog szurkolni, de ennek fel kell dobnia a játékosainkat, a legjobbunkat kell nyújtanunk” – mondta Szergej Jevsztyignyejev szövetségi kapitány.

„Kicsit alábecsültük a grúzokat, és majdnem ráfáztunk – ismerte el Danyiil Merkulov. A magyarok elleni meccs még nehezebb lesz, erősek, sok nagyon jó pólósuk van. Ha a legjobb tudásunk szerint játszunk, lehet esélyünk. Pokoli hangulat vár ránk, az biztos.”

Montenegró a záró negyed előtt már 13–2-re vezetett Törökország ellen, és a 11 gólos differenciát az utolsó nyolc percben megtartották a csapatok. Montenegró a nyolc között Olaszországgal találkozik.

A spanyol válogatott az első negyedben még szenvedett a németek ellen, 1–1 után azonban a második negyedet 6–3-ra megnyerte, majd a harmadikban 3–0-val eldöntötte a továbbjutást. A spanyolok a szerbek ellen folytatják.

A nap záró mérkőzésének rajtjánál Románia állva hagyta Görögországot, a második negyed elején már 4–1-re vezetett. 5–3 után azonban a görög csapat sorozatban hét gólt szerzett, és a záró játékrész elejére eldöntötte a meccset. Végül 14–7-re nyert, és készülhet Horvátország ellen.

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (BUDAPEST, DUNA ARÉNA)
NYOLCADDÖNTŐ
Január 20., hétfő
Montenegró–Törökország 17–6
(3–1, 5–1, 5–0, 4–4)
Ld: Ivovics 3, Radovics, Petkovics, Csucskovics, Szpaics, Draskovics 2-2, ill. Yenigun, Özbek 2-2

Spanyolország–Németország 12–6 (1–1, 6–3, 3–0, 2–2)
Ld: Granados 5, Munarriz 3, Delgado 2, ill. Real 2

Oroszország–Grúzia 14–13 (6–4, 3–2, 2–4, 3–3)
Ld: Bicskov 5, Harkov 4, ill. Jelaca, Baraldi 3-3

Görögország–Románia 14–7 (1–3, 3–2, 6–0, 4–2)
Ld: Geniduniasz 6, Kapocisz, Papanasztasziu, Gunasz 2-2, ill. Negrean 2