Férfi vízi világliga: az olaszok ellen nyalogattuk a sebeinket

2015.06.27. 18:36
Az olaszoknak esélyük sem volt Varga Dénes és a magyar válogatott ellen (Fotó: NS-archív)
A magyar férfi vízilabda-válogatott 10–5-re nyert Olaszország ellen a bergamói világliga szuperdöntőjének alsóházi helyosztóján. Benedek Tibor együttese holnap Ausztráliával játszik az ötödik helyért. A döntőben Szerbia Horvátországgal csap össze.

Nem várt vereséget szenvedett tegnap az Egyesült Államoktól a magyar pólóválogatott, amely így nem jutott be a legjobb négy közé a világliga szuperdöntőjében. Az alsóházban az olaszokkal „elődöntőzött” a magyar válogatott, s ezúttal felszabadult játékkal győzött is.

Akárcsak a negyeddöntőben, ezúttal is Varga Dénes és Madaras Norbert jutott két gólig a magyar csapatból, változás azonban, hogy ezúttal nem az ellenfelünk, hanem mi vezettünk 3–0-ra a találkozón. ez pedig megadta az alaphangot a folytatáshoz.

A harmadik negyed végén már 8–3-ra vezettünk: 6–3 után Salamon Ferenc és Madaras volt eredményes, az utolsó játékrész így formalitás volt.

A negyedik negyedben Gór-Nagy Miklós húzta a kapuba a labdát, majd ismét Madaras volt pontos és eredményes. 10–4-es vezetésünk után az utolsó szó az olaszoké volt, de Valentino Gallo találata már nem sok mindenen változtatott.

A magyar–ausztrál összecsapás a szuperdöntő 5. helyéért vasárnap 17.20 órakor kezdődik.

A FELSŐ HÁZ

A brazilok egy óriási bravúrt már bemutattak a tornán, 17–10-re legyőzték a horvátokat, most azonban nem tudtak újabb csodát véghez vinni.

Az első elődöntőben Szerbia végig vezetett, de a dél-amerikai csapat a nagyszünetig tartotta a lépést. A címvédő a harmadik negyedet aztán 5–2-re megnyerte, ami el is döntötte a mérkőzést. Brazília így is csak 13–9-re kapott ki. Ratko Rudic szövetségi kapitány együttese akár még a riói olimpián is tényező lehet.

A második elődöntőben Horvátország megmutatta, hogy hogyan kell megverni az Egyesült Államokat. A mieinket a negyeddöntőben búcsúztató amerikaiak a nagyszünet után visszaestek (elsősorban támadásban), így nem volt esélyük, végül 11–6-ra kikaptak.

Holnap tehát Szerbia–Horvátország döntőt rendeznek. Az aranyérmes kvótát szerez a 2016-os olimpiára.

FÉRFI VÍZILABDA VILÁGLIGA, NYOLCAS DÖNTŐ
5-8. HELYÉRT
Magyarország–Olaszország 10–5
(3–1, 2–1, 3–1, 2–2)
Gólszerző: Varga Dénes 2, Madaras 2, Angyal, Hárai, Hosnyánszky, Varga Dániel, Salamon, Gór-Nagy, ill. Baraldi 2, Gallo 2, Fondelli
Kína–Ausztrália 3–13 (1–5, 1–2, 1–3, 0–3)