Férfi vízi ob I: 2–7-ről jött fel a Szeged, de nyert az FTC

2016.03.08. 20:08
A Ferencváros 8–7-re legyőzte idegenben a Szegedet a férfi vízilabda-bajnokság rájátszásának keddi mérkőzésén. A fővárosi csapat egy perccel a nagyszünet előtt öt góllal vezetett, a Szeged innen feljött 6–7-re, de a végeredmény már hat perccel a mérkőzés vége előtt kialakult.

Nyolcpercnyi brusztolós erőfelmérés után Marnitz Gergő jelentette a minőséget: az FTC nehéztüzére a második negyed elején két távoli bombagóljával egy–háromra alakította az eredményt, majd Nyéki Balázsnak is köszönhetően beindult a Fradi-henger.

S mivel a zöld-fehérek a védekezést is magas színvonalon művelték, négygólos (3–7) előnnyel zárták az első félidőt. Térfélcsere után a szegediek két előnyt értékesítve lopták a távolságot, mi több, a hajrában többször is támadtak az egyenlítésért. Az utolsó 20 másodpercre kiállították a szabálytalanul védekező Vogel Somát. így kapus nélkül maradt az FTC. A gólvonalon védekező Katonás Gergő több bravúrt bemutatott, egyszer fejjel hárítva hiúsította meg a hazaiak egyenlítését.

SZEGED:
Meixner – Manhercz Á., MANHERCZ K. 1, Varga II Zs. 1, SEMAN 1, Kunac, Kiss Cs. Csere: Szedlmajer, CHILKO 3, Pellei F., Sánta, Palotás G. 1. Edző: Varga Péter
FTC:
VOGEL SOMA – Roach, Csuk, KATONÁS, SWIFT 2, M. Avramovics 1, NYÉKI 2. Csere: MARNITZ G. 2, Dőry, Tóth M. 1, Vogel Simon, Pohl, Kolozsi M. Edző: Varga Zsolt