Férfi vízi ob I: 14/14 – Egerben is győzni tudott a Fradi

2019.02.21. 20:08
Varga Dénes (jobbra) három góllal vette ki részét az újabb ferencvárosi győzelemből (Fotó: Földi Imre)
A férfi vízilabda ob I alapszakaszának 14., utolsó fordulójában a Ferencváros idegenben 9–5-re legyőzte az Egert, így hibátlan mérleggel lett első az A-csoportban.

A 13 sikerrel érkező címvédő Vámos Márton góljával gyorsan magához ragadta a kezdeményezést (0–1), de Kürti Dominikék az ötödik percre 3–1-re fordítottak.

A ferencvárosiak szekerét Varga Dénes lökte be, két góljával egyenlített, majd Szlobodan Nikics és Aaron Younger találatával a harmadik negyed derekán már a vendégek vezettek kettővel (3–5).

A hazai gárda ezt követően kétszer is felzárkózott még egyre, egyenlíteni viszont már nem tudott, sőt, a végén a listavezető fölényessé tette a sikerét (5–9).

VÍZILABDA
FÉRFI OB I
ALAPSZAKASZ, 14. FORDULÓ
A-CSOPORT
ZF-EGER–FTC-TELEKOM 5–9 (3–2, 0–2, 1–1, 1–4)
Eger, 900
néző. V: Csanádi, Füzesi
EGER: VALICS – Sz. Rasovics 1, VLAHOPULOSZ 2, Hosnyánszky, MURISICS 1, Gyárfás, Decker Á. Csere: Avramovics, Lukács D., Kürti 1, Sánta, Biros B., Tóth Bendegúz. Edző: Dabrowski Norbert
FTC: GÁRDONYI – Sz. Mitrovics, VARGA DÉNES 3, JAKSICS 2, Német T., YOUNGER 2, Vámos 1. Csere: Gór-Nagy, Pohl, Kállay, Nikics 1, Sedlmayer, Jansik Sz. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 13/4, ill. 15/7
Kipontozódott: Gyárfás (23. p.), Lukács D. (31. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Vlahopulosz (32. p.)
Dabrowski Norbert:
– Rájátszásszerű mérkőzés volt, nagyon keményen játszott mindkét csapat, és ez a küzdelem felőrölte az erőnket. A végén többet hibáztunk, mint a Ferencváros, lényegében ez döntött. Sokat dolgoztunk, hogy ilyen meccset tudjunk vívni az FTC-vel, de azért a végjáték kimenetele még mindig inkább rajtuk múlik, mint rajtunk. Mivel ez zavar, azon dolgozunk, hogy a Bajnokok Ligája-meccsen ne így legyen.
Varga Zsolt: – Azt kértem a játékosoktól, hogy az eddigi mérkőzésektől függetlenül maximális koncentrációval vízilabdázzanak, mert az Eger jó csapat. A játékot mindkét oldalon meghatározta a jó kapusteljesítmény, egyik csapat sem tudott könnyen gólokat lőni. A csatából az utolsó negyedben mi jöttünk ki jobban. Sok hibával játszottunk, sok helyzetet hagytunk ki, ezen javítanunk kell.