Az Eger a címvédő legyőzésével szerezte meg első pontjait

2011.12.14. 21:13
Szécsi parádésan védett a Partizan ellen (Fotó: MTI)
A ZF Eger hazai medencében 12–8-ra nyert a címvédő Partizan ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 4. fordulójában, ezzel pedig nagy szívességet tett a „magyaros négyesben" szereplő Vasasnak és Szegednek is.

Az eddig nulla ponttal az utolsó helyen álló Eger a címvédő, friss európai Szuperkupa-győztes Partizan Beograddal mérkőzött hazai medencében, amely az előző fordulóban 9–6-ra megverte a magyar bajnokot. Az Egernek így a legnagyobb feladata az volt, hogy az önbecsülésén túl a másik két magyar csapatért küzdjön, hiszen a Szeged és a Vasas is hálásan fogadta volna, ha a Partizan pontot vagy még inkább pontokat hagy Magyarországon.

Ennek megfelelően kezdődött a meccs, a vendégek egyszer sem tudták bevenni a kiválóan védő Szécsi Zoltán kapuját, míg az Eger jól élt az emberelőnyös helyzetekkel, és 3–0-ra elhúzott.

A második negyedben magára talált a Partizan, de Biros Péter góljainak köszönhetően csak 5–3-ig tudtak feljebb jönni a szerbek. Az újabb vendég találat után kezdett szorossá válni a meccs, azonban mindig volt valaki a magyar csapatban, aki be tudott találni a kritikus pillanatokban.

A záró negyedben 8–6-os állásnál Sztefan Mitrovics ötméteresét kivédte Szécsi Zoltán, és ez végképp padlóra küldte a belgrádiakat. A hazaiak ráadásul több nagyszerű góllal tették biztossá a győzelmet, Hosnyánszky Norbert a meccs találatát szerezte csavarásból. A 12–8 egyben azt is jelenti, hogy még maradt esélye az Egernek a továbbjutásra, de a másik két magyar csapat is örülhet az eredménynek.

HOSNYÁNSZKY SVÉDCSAVAROS GÓLJA

(A Sport Tv felvétele)

FÉRFI VÍZILABDA BL
C-CSOPORT 4. FORDULÓ
ZF-Eger–Partizan Beograd 12–8 (3–0, 2–3, 2–3, 5–2)
Eger, Bitskey-uszoda, 2000 néző. Vezette: Gomez (olasz), Margeta (szlovén)
ZF-Eger: SZÉCSI – GRAHAM 3, HOSNYÁNSZKY 3, VARGA ZS. 1, Binder, BIROS 2, Bátori 1. Csere: SEMAN 1, Bundschuh, Mezei, Naganuma, Gerritse, Kovács G. 1. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán
PARTIZAN: Szoro – Cuk 1, S. MITROVICS 3, Korolija, ALEKSZICS 2, Vujaszinovics, Radovics 1. Csere: Mandics, Surányi 1, Dedovics, Cuckovics, Vukicsevics, Rackov. Edző: Igor Milanovics
Gól – emberelőnyből: 12/6, ill. 13/4
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/0
Kipontozódott: Bundschuh a 23., Gerritse a 27. percben
Gerendás György: – Sohasem gondoltam volna, hogy a Partizan ellen lesz egy olyan meccsem, amelyen három-négy perccel a vége előtt akár hazamehetnék vagy hátat fordíthatnék.
Igor Milanovics: – Ezen az estén sokkal jobban játszott az Eger. Csak gratulálni tudok a győzelméhez. Pontatlanul lőttünk, rosszul védekeztünk.