Női vízilabda BL: óriási hajrával nyert a Ferencváros

2023.11.25. 18:09
Gurisatti Gréta nagyot játszott (Fotó: Dömötör Csaba)
A Ferencváros a negyedik negyedben óriási hajrával fordított, és nyert a görög Etnikosz ellen a női vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek 4. fordulójában.

A zöld-fehérek legeredményesebb játékosa Gurisatti Gréta volt, aki mind a hat gólját az első félidőben szerezte.

Sikerével a Ferencváros matematikailag megőrizte a továbbjutási esélyét, Gerendás György együttese a sorozat következő fordulójában – a januári Európa-bajnokságot, majd a februári világbajnokságot követően – március 9-én a százszázalékos mérleggel listavezető, Keszthelyi Ritát foglalkoztató, előző idényben döntős spanyol Matarót fogadja.

A csoportból az első helyezett jut tovább.

A B-csoportban negyedik mérkőzését is elvesztette a Dunaújváros, miután szombaton hazai környezetben 12-11-re kikapott a görög Alimosztól. Az előző BL-kiírásban negyedik magyar együttes legjobbja az olimpiai bronzérmes Garda Krisztina volt öt góllal.

VÍZILABDA
Női Bajnokok Ligája, csoportkör
4. forduló,
C-csoport
FTC-Telekom–Etnikosz (görög) 12–11 (3–4, 4–3, 1–3, 4–1)
A magyar csapat gólszerzői: Gurisatti 6, Kuna, Tóth-Csabai 2-2, Dömsödi, Pőcze 1-1
Az állás: 1. Mataró 12, 2. FTC 6, Ethnikosz 4, 4. Eger 2