Vízilabda Volvo-kupa: a juniorok kikaptak Romániától

2013.02.16. 16:11
A magyar juniorválogatott 12–8-ra kikapott Romániától a férfi vízilabda Volvo-kupa második napján Kecskeméten.

A román válogatott kezdte jobban a mérkőzést: a vendégek kétgólos előnybe kerültek egy akció-, illetve egy büntetőgóllal. Bedő Krisztián szépített egy jó megúszást követően, de Románia megtartotta a kétgólos előnyt a negyed végéig (2–4).

A második játékrészben azonban Csapó Miklós és Jansik Szilárd találatával egyenlítettek a magyar fiatalok, és a kiválóan játszó Lőrincz Bálint akciógólja zárta a negyedet, így egyenlő volt az állás a nagyszünetben (5–5).

A harmadik negyedben hiába szerezte meg a vezetést Horkai György csapata Lőrincz Bálint büntetőjével (7–6), a románok – az első játékrészhez hasonlóan – 4–2-re megnyerték a negyedet (7–9).

A záró periódusban próbálkoztak a visszakapaszkodással a mieink, de Nicolae Diaconu góljával már hárommal vezettek a románok (8–11).

A hátralévő öt percben hiába próbálkozott a magyar csapat, nem tudott betalálni, a találkozó pedig Tiberiu Negrean góljával és 12–8-as román sikerrel ért véget.