Nem volt elég az egygólos előny: második lett a Dunaújváros

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2009.04.04. 12:41
Második lett a Dunaújvárosi Főiskola női vízilabdacsapata a LEN-kupában, miután a szombati, oroszországi visszavágón három góllal kikapott a Sturm Csehov együttesétől. A magyar csapat közel állt a kupagyőzelemhez, hiszen még az utolsó negyedben is vezetett, de az utolsó percekben csak az orosz együttes szerzett gólt.
Primász Ágnesen nem múlott a siker, öt gólt dobott a visszavágón
Fotó: Czagány Balázs

A finálé március 29-i dunaújvárosi nyitányán Mihók Attila csapata 12–11-re nyert úgy, hogy az elején olykor öt, de még a harmadik játékrészben is 3 góllal vezetett, a végére azonban csak minimális előny maradt a visszavágóra.

A szombati csata a negyedik nyolc percben dőlt el, addig nagyszerűen helytállt a magyar bajnokságban biztosan vezető gárda, amely egy-két góllal Csehovban is rendre vezetett, sőt 11–10-re még a záró szakaszban is. Ezután azonban már csak az oroszok voltak eredményesek.

Koszi Ferenc szakosztályvezető, aki a helyszínen nézte végig a találkozót, ezt mondta az MTI-nek:

„Tudom, hogy sokan nem hiszik el, s magyarázkodásnak vélik, de teljesen inkorrekt volt a játékvezetés az utolsó negyedben, mi egyszerűen nem nyerhettünk ezen a mérkőzésen.”

NŐI VÍZILABDA LEN-KUPA

DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Sturm Csehov (orosz)–Dunaújvárosi Főiskola-ELCO-DVCSH 14–11 (4–5, 3–1, 3–4, 4–1)
A magyar góldobók: Primász 5, Benkő N. 3, Szücs, Brávik F., Poszkoli 1-1
A kupát 25–23-as összesítéssel a Csehov nyerte.