Hatból hat: a Vasas magabiztosan verte a Honvédot a rangadón

2008.11.16. 14:31
Magabiztosan, 12–8-ra nyerte meg a TEVA-VasasPlaket a Domino-Honvéd elleni vasárnapi vízilabda-rangadót a Komjádi uszodában. Az angyalföldiek a kisebb sérülés miatt pihenő Varga Dénes nélkül is végig irányították a meccset, és jobb teljesítményt nyújtottak a Honvédnél, amely kétszer ugyan majdnem „utolérte” ellenfelét – de a mérkőzés (viszonylag) szorossá tételén kívül nem tudott többet elérni. A Vasas százszázalékos, és vezet a bajnokságban, míg a Honvéd két vereséggel a 4. helyen áll.
Tóth Márton egyszer, a Vasas tizenkétszer örülhetett: a címvédő négy góllal győzött a vasárnapi matinén
Fotó: Mirkó István (archív)

Érvényesült a papírforma a férfi vízilabda OB I ötödik fordulójában: a nagyobb játékerőt képviselő, listavezető TEVA-VasasPlaket négy góllal legyőzte a Domino-Honvédot a vasárnap kora délutáni vízilabda-matinén.

A Vasas kezdett jobban, és az első négy perc gólcsendje után magához ragadta az irányítást, elsősorban a meccset végül két góllal (ebből az egyik remek megoldás után született) befejező Kis Gábor és a négyig jutó Varga Dániel révén. Az első negyed utolsó pillanataiig kellett várni a vendégek első találatára, ekkor Szivós Márton volt eredményes.

A Honvéd küzdeni tudásával (és akarásával) nem volt gond, a csapatjátékával annál inkább: a Domino csak ritkán tudott igazán szépen kidolgozott akciókat végigvinni. A piros-fehérek 3–2-re és 4–3-ra is felzárkóztak, azaz már az angyalföldiek „nyakában lihegtek”, de képtelenek voltak utolérni a Vasast.

A higgadt, jobban és pontosabban játszó listavezető az emberelőnyeit kihasználva ismét elhúzott (6–3), és bár ekkor Molnár Tamás két parádés góllal felzárkóztatta csapatát, egyenlíteni 6–5, 7–6 és 8–7 után sem sikerült.

Az utolsó negyedben végképp magához ragadta az irányítást a Vasas, újfent ellépett riválisától, és összességében 12–8-ra, magabiztosan győzött. A piros-kékek mestere, Földi László elégedetten summázta a rangadót:

„Mestermunkának tartom ezt a győzelmet a jelenlegi állapotunkban. Higgadtak tudtunk maradni akkor is, amikor a Honvéd majdnem utolért bennünket, jól és türelmesen játszottuk ki az emberelőnyöket. Még a szezon elején tartunk, a hibákat igyekszünk kijavítani. Ennél sokkal, de sokkal jobban is fogunk még pólózni, de a mostani meccsért kivétel nélkül minden játékosom elismerést érdemel” – nyilatkozta.