Négy góllal nyert a Honvéd az elődöntő harmadik mérkőzésén

2008.04.05. 19:37
4–4-re állt a Honvéd és a Vasas közti párharc a mai, harmadik mérkőzés előtt, a férfi vízilabda bajnokság elődöntőjében. A Kőér utcában rendezett mérkőzésen remekül kezdett a Vasas, de a végén mégis sima Honvéd-siker született. A 11–7-re megnyert csata után a Honvédnak mindössze egy győzelem hiányzik a bajnoki döntőbe jutáshoz.
Molnár Tamás (fehér spakában) és Heinrich Dávid harca a labdáért
Fotó: Meggyesi Bálint

Emberelőnyből egy húzás után Steinmetz Barna szerezte meg a mérkőzés első gólját, amire négy percet kellett várni. A Honvéd büntetőből egyenlíthetett volna, de Kiss Gergő lövését Nagy Viktor a kapufára tolta.

A Vasas újabb emberelőnyből növelte előnyét: Varga Dániel középről lőtt Gergely István kapujába. 0–2.

A Honvéd 0–3 után szerezte első gólját Bárány révén. Az első negyed 4–2-es Vasas-vezetéssel zárult.

A második negyedben nagyot változott a mérkőzés képe. Ezt a játékrészt 3–0-ra hozta a hazai csapat, így a nagyszünetre már 5–4-es Honvéd-előnnyel vonultak a csapatok.

A harmadik negyedben fej-fej mellett haladt a két fél, de mindig a Honvédnál volt az előny.

A befejező játékrész végül 8–6-os Honvéd-előnnyel kezdődött. Ekkor a hazaiak állva hagyták a piros-kékeket, és Gór-Nagy duplájával, valamint Szívós büntetőjével 11–6-ra elhúztak.

A Vasas hiába próbálkozott – Mátyás előbb Gergely fejét, majd a kapufát találta el –, a hátralévő időben már csak egyet tudott a hátrányából lefaragni, így a vége 11–7 lett.

A Honvéd ezzel 6–4-re vezet és egy győzelemre van a döntőtől.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, RÁJÁTSZÁS, ELŐDÖNTŐ

3. MÉRKŐZÉS
DOMINO-HONVÉD–TEVA-VASAS PLAKET 11–7 (2–4, 3–0, 3–2, 3–1)
Kőér utca, 800 néző
A mérkőzés osztályzata: 3
Vezette: Székely Z., Petik A.
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 9/2
Ötméteresből: 3/2, ill. –
Kiállítva (cserével, végleg): Kiss G. (8. p), Fodor (27.)

Kovács O.Kovács R.
Csere: Vindisch 1, Vári 1, Paján 1, BÁRÁNY 2, Székely B., Hárai 1Cserék: KATONÁS 2, Mátyás 1, Heinrich, Takács B.

Csak gratulálni tudok a csapatomnak, hogy így felszívta magát ismét. Remekül játszottunk és kiváló volt a kapusteljesítmény is. A következő mérkőzésen természetesen megpróbálunk bejutni a döntőbe, de hogy ez akkor sikerül-e, azt őszintén nem tudom.