Vizes vb: a horvát játékost kiütötték – ők meg a montenegróiakat

2015.08.04. 18:27
Horvátország könnyedén, 10–4-re legyőzte Montenegrót a kazanyi világbajnokság férfi vízilabda-tornájának negyeddöntőjében – ezzel elsőként jutott az elődöntőbe.

A három kulcsemberét is a tornán nélkülöző Montenegró próbált a kelleténél keményebb játékkal eredményt elérni – Predrag Jokics például behúzott egyet Andelo Setkának, de a horvátok nem vették fel a kesztyűt. Pólóban pedig jobbak voltak a montenegróiaknál.

Az első két negyedben nem is kapott gólt az olimpiai bajnok, ezután pedig már csak „menedzselnie" kellett a második félidőben a találkozót.

„Rendben vagyok. Ez nem vízilabda volt. – mutatott a sérült bal szemére Setka a találkozó után. De talán emiatt a sérülés miatt is voltunk sokkal erősebbek. Kemény meccs volt, de mi voltunk a jobbak, amit megmutattunk a vízben. Egy pillanatig sem volt kiegyenlített a meccs.”

A második negyeddöntőben Görögország és Ausztrália a végsőkig gyötörte egymást. Két gólnál többel egyik csapat sem tudott egyszer sem elhúzni (kettővel az ausztrálok vezettek egyszer, 4–2-re), a görögök Joannisz Funtulisz találatával mentették 7–7-re a meccset. A szétlövésben a görögök hibátlanul koncentráltak, ez döntött, 5–4-re nyerték meg az ötméterespárbajt, így Horvátországgal játszanak a négy között.

A szerb válogatott 12–7-re legyőzte az Egyesült Államokat, így utolsóként bejutott az elődöntőbe, amelyben a mieinket legyőző Olaszország lesz az ellenfele. Benedek Tibor magyar válogatottja az 5-8. helyért elsőként az amerikaiakkal játszik.