Olaszország is a négy között, Horvátországgal találkozik

2011.07.26. 16:51
Az olasz csapat magabiztosan nyert a spanyolok ellen (Fotó: Reuters)
Olaszország is győzelmet aratott a férfi vízilabdatorna negyeddöntőjének utolsó mérkőzésén: Spanyolországot verte meg 10–6-ra, így a Montenegrót legyőző horvátokkal csap össze az elődöntőben. Az Egyesült Államokat megverő magyar csapat a szerbekkel küzd meg a fináléba kerülésért, déli szomszédaink könnyedén búcsúztatták Németországot.

A negyeddöntő utolsó mérkőzésén az olaszok nem sok esélyt adtak Spanyolországnak, viszonylag sima győzelmet arattak a nem túl izgalmas találkozón.

Olaszország vezére egyértelműen Pietro Figlioli volt, aki négy góljával főszerepet vállalt a győzelem megszerzésében. A sok emberelőnyét elpuskázó spanyol válogatott csak az első két negyedben tudta tartani a lépést a taljánokkal, a harmadik játékrészben elég volt néhány percnyi kihagyás, és már nem volt esélye utolérni a négy góllal elhúzó olaszokat.

Szintén sima győzelemmel lépett tovább Szerbia és Horvátország. A szerbek különösebb megerőltetés nélkül intézték el 9–4-re a meglepetéscsapat németeket, és láthatóan nem is adtak ki mindent magukból.

Ha nem is ennyire könnyedén, de a horvátok is gond nélkül vették a Montenegró jelentette akadályt. A sok durvasággal és még több kiállítással tarkított délszláv rangadón a harmadik negyedben dőlt el minden: Horvátország kíméletlenül kihasználta a montenegróiak rövidzárlatát, és egy 4–0-s játékrésszel el is döntötte a továbbjutás kérdését.

A július 28-i elődöntőben Horvátország Olaszországgal, míg Magyarország Szerbiával küzdhet meg a döntőbe jutásért. Szerbia négy közé kerülésével az is biztossá vált, hogy a magyar, az olasz és a horvát válogatott is ott lesz a jövő évi londoni olimpián.

Egyre kevesebb a nyitott kérdés a mezőny második felében is. A házigazda kínai válogatott Dél-Afrika elleni sikerével elkerülte, hogy az utolsó helyen végezzen, míg a 13. helyért rendezett találkozón Kazahsztán kiélezett küzdelemben múlta felül Brazíliát.

A 9–12. helyért harcoló, Kovács István vezette Románia meglepően simán kapott ki Kanadától, így legjobb esetben is már csak a 11. helyen végezhet. A kanadaiak a Japánt elintéző Ausztráliával mérkőznek majd a kilencedik helyért július 28-án.