Vizes vb: kínai címvédés, történelmi észak-koreai bronz

2015.07.27. 21:46
Az olimpiai bajnok kínai Csen Ruo-lin, Liu Huj-hszia duó megvédte címét női szinkrontoronyugrásban a kazanyi vizes világbajnokság hétfői versenynapján.

A páros előbbi tagja sorozatban ötödik vb-címét gyűjtötte be ebben a számban.

A második helyen a Meaghan Benfeito, Roseline Filion kanadai kettős végzett, míg a bronzérmet Kim Un Hjang, Szong Nam Hjang észak-koreai páros szerezte meg.

Utóbbi ezzel történelmet írt, ugyanis hazája első medálját nyerte a vizes világbajnokságok történetében.

A selejtezőben a 13. helyen végzett, ezzel éppen lemaradt a döntőről a Kormos Villő, Reisinger Zsófia duó. A vb honlapjának beszámolója szerint a magyar duó 261.30 pontot kapott a 16 kettőst felvonultató kvalifikációban, így az első számú tartalék volt az esti finálé előtt.

A kínai Hszie Sze-ji nyerte meg a műugrók férfi 1 méteres versenyét. A 19 éves versenyző sikerével ebben a számban sorozatban ötödször született kínai aranyérem.

A második helyen csakúgy, mint két évvel ezelőtt Barcelonában, az ukrán Ilja Kvasa végzett, ezzel ő az első nem kínai versenyző, aki több vb-n is dobogóra állhatott 1 méteren.

A harmadik Mike Hixon lett, aki Troy Dumais 1998-as ezüstje óta az első érmet nyerte az amerikaiaknak ebben a számban.

Az orosz együttes nyerte a szinkronúszók technikai csapatversenyét. Az orosz válogatott sorozatban ötödik világbajnoki címet szerezte ebben a számban. A második helyen a kínai, a harmadikon pedig a japán csapat végzett.