Úszó Eb: Cseh Európa-bajnoki csúccsal aranyérmes 200 vegyesen

2012.05.23. 18:29
Cseh László nem sokkal a 200 pillangó középdöntője után Európa-bajnoki csúccsal nyerte meg a 200 m vegyes döntőjét a Debrecenben zajló úszó kontinenstornán, megszerezve a magyar csapat második aranyérmét. A másik magyar finalista, Verrasztó Dávid a hatodik helyen zárt.

Cseh az első ötven után az első helyen fordult, de utána a brit James Goddard elé került, a gyorsot azonban már ismét a magyar úszó kezdhette az első pozícióból, és végül 1:56.66-os Európa-bajnoki csúccsal nyerte meg a számot. Verrasztó nem kapta el jól a rajtot, utána pedig már nem is tudott érdemben feljebb zárkózni, 2:01.70-el hatodikként zárt.

A 26 éves Csehnek összességében ez volt a kilencedik Európa-bajnoki aranya 50 méteres medencében, amivel beállította az 1996-ban visszavonult Egerszegi Krisztina rekordját.

Ezt megelőzően a nőknél az egyik klasszikusnak számító számot, a 100 méteres gyorsúszást nagy csatában a svéd Sarah Sjöström nyerte meg, megelőzve két német vetélytársát, Britta Steffent és Daniela Schreibert.

Részletes összefoglalót itt olvashatnak.