Úszás: Hosszú és Jakabos elődöntős 200 m vegyesen

2018.08.07. 11:40
Hosszú Katinka elődöntős 200 m vegyesen (Fotó: Kovács Anikó)
A Glasgow-ban zajló 34. úszó Európa-bajnokság ötödik napján vízbe szállt a nőknél a 200 méter vegyes előfutamaiban Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Sebestyén Dalma és Verrasztó Evelyn is. Hosszú 2:11.09-cel az előfutamát nyerve, összesítésben is az első helyen jutott tovább az elődöntőbe. Jakabos is továbbment a következő körbe, ő 2:13.37-cel összesítésben a hatodik helyen végzett. Sebestyén Dalma (2:15.53) és Verrasztó Evelyn (2:15.04) nem jutott tovább. Férfi 200 méter háton Telegdy Ádám hatodikként középdöntőzhet, női 4x200 méteren a gyorsváltónk visszalépett. Kövessék figyelemmel folyamatosan frissülő cikkünk segítségével a délelőtt eseményeit!

A nap első magyar érdekeltségú versenyén Horváth Dávid 50 méter mellen 29.03-mal a hetedik helyen zárt a saját előfutamában, összesítésben pedig a 46. lett, így nem jutott tovább.

A nőknél 200 méter vegyesen Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Sebestyén Dalma és Verrasztó Evelyn is érdekelt volt.

A második előfutamban Sebestyén Dalma 2:15.53-mal az ötödik helyen csapott célba, összesítésben 17. lett. A negyedik előfutamban volt ott a Hosszú, Jakabos, Verrasztó hármas. Hosszú Katinka itt verhetetlen volt, 2:11.09-cel nyert, míg Jakabos lett a második (2:13.37), Verrasztó a hetedik helyen végzett 2:15.04-gyel, idejével összesítésben a 12. legjobb lett.

Hosszú Katinka összesítésben az első helyen jutott tovább, Jakabos Zsuzsanna pedig hatodikként kvalifikálta magát az elődöntőbe. Sebestyén Dalma és Verrasztó Evelyn nem jutott tovább.

Férfi 200 m háton Verrasztó Dávidnem indult el. Telegdy Ádám a versenyében harmadikként ért célba 1:58.96-tal, amivel összesítésben a hatodik legjobbként (az ideje a hetedik legjobb volt, ám a harmadik legjobb orosz a szabályok értelmében kiesett) ott lesz a középdöntőben.

Női 4x200 méteren a gyorsváltónk visszalépett, mint ahogy Gyurta Gergely is 800 méter gyorson. Ebben a számban így Lakatos Dávid indult csak magyarként, ő 8:07.51-et úszott, összesítésben pedig a 14. lett, ami nem volt elég a döntőhöz.

ÚSZÁS
EURÓPA-BAJNOKSÁG, GLASGOW
5. VERSENYNAP

• Délelőtti program
(Tv: Eurosport2, M4 Sport)
Férfi 50 m mell, előfutamok:
Horváth Dávid 29.03-cel a 46. helyen zárt.
Női 200 m vegyes, előfutamok:
Hosszú Katinka 2:11.09-cel első helyen végzett, Jakabos Zsuzsanna (2:13.37) hatodikként jutott tovább. Sebestyén Dalma (2:15.53) és Verrasztó Evelyn (2:15.04) nem jutott tovább. Előbbi 17. helyen végzett, utóbbi 12. lett.