Úszás: az olimpia után befejezi vb-ezüstérmes nyílt vízi úszónk

R. B.R. B.
2020.04.29. 11:42
null
Olasz Anna nem adja fel, szeretne kijutni az olimpiára (Fotó: Dömötör Csaba)
Olasz Anna válogatott hosszútávúszónk úgy tervezi, a tokiói olimpia után valószínűleg abbahagyja a versenysportot – árulta el a 26 esztendős úszó a Kossuth Rádiónak.

 

A 25 kilométeren világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes sportoló – aki 2016-ban Rióban 14. lett 10 km-en – még nem szerzett kvótát a 2020-ról 2021-re elhalasztott nyári játékokra. Olasz azt mondta, nem hagyja, hogy a járványhelyzet kedvét szegje.

„Úgy terveztem, hogy az olimpiáig úszok, utána még esetleg a szezont befejezem” – idézi az M4 Sport a Kossuth Rádiónak nyilatkozó Olasz Annát, aki pályafutása után maradna a sport közelében, ám nem edzőként.

A Szegedi UE jelenleg medencében készülő versenyzője öt koronavírusteszten esett át, amióta hazajött a thaiföldi edzőtáborból, s egyik sem lett pozitív. Olasz Anna úgy tervez, a Maty-éren vagy a Balatonon kezdheti majd újra az edzéseket.

Legfrissebb hírek

Fábián Bettina: Elegünk van abból, hogy újra és újra kockára kell tennünk az egészségünket

Úszás
16 órája

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Nyílt vízi úszó-vk: Fábián Bettina újabb ezüstérmet szerzett Setúbalban

Úszás
2026.06.21. 13:44

Betlehem: arany – is!

Úszás
2026.06.20. 20:02

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Nyílt vízi úszó vk: Fábián ezüst-, Mihályvári-Farkas bronzérmes Setúbalban

Úszás
2026.06.20. 15:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik