Rp. úszó Eb: Hosszú megvédte címét 400 vegyesen, Bernek ezüstérmes!

2017.12.13. 16:55
Hosszú Katinka aranyérmes! (Fotó: AFP)
Véget ért a szerdai versenynap a koppenhágai rövid pályás úszó Európa-bajnokságon, Hosszú Katinka arany-, Bernek Péter ezüstérmet nyert – ezek a magyar úszók legjobb eredményei ma.

NŐI 400 VEGYES, DÖNTŐ

Hosszú Katinka címvédőként úgy volt a leggyorsabb a 400 vegyes előfutamaiban 4:27.45-tel, hogy a második legjobb, a francia Fantine Lesaffre több mint öt másodperccel maradt el tőle (4:32.91).

Az esti döntőben Hosszú Katinka már a verseny elején az élre állt, nagyon gyors tempót ment, a többiek nem tudták megszorongatni. Mireia Belmonte világcsúcsa (4:18.94) ugyan nem forgott veszélyben, de Hosszú így is óriási fölénnyel védte meg címét. Ez volt a 11. aranyérme a rövid pályás Eb-k történetében!

Kapás Boglárka a 7. helyen végzett.

ÉRTÉKELÉS

Hosszú Katinka: – Nem volt annyira inspiráló a négyszáz vegyes döntője a sok hiányzó miatt, úgymond rossz volt az igazi nagy ellenfelek nélkül versenyezni. Maga az úszás tetszett, elégedett vagyok vele, a száz háttal is. Az eredményhirdetésen kicsit belegabalyodtunk a puszikba, nálunk kettőt szokás, a franciáknál hármat, de fő a jó hangulat.

Kapás Boglárka: – Ez nagyon-nagyon fájt, a nyolcszáz után alig tudtam pihenni… Ha az nincs, akkor picivel jobb lett volna… De jó, hogy túl vagyok ezen, most már jöhet a nyolcszáz döntő holnap.

1. Hosszú Katinka 4:24.78

2. Lara Grangeon (francia) +3.99
3. Fatine Lesaffre (francia) +5.90
…7. Kapás Boglárka +13.30

FÉRFI 400 GYORS, DÖNTŐ

A címvédő Bernek Péter a legjobb idővel jutott be a szám döntőjébe, így joggal reménykedhettünk egy éremben. Bernek remekül kezdte a finálét, az élen haladt, de a verseny felénél Alekszandr Krasznyih átvette tőle a vezetést, és meg is nyerte a viadalt. Bernek Péter második helyét nem fenyegette veszély, így az első magyar ezüstérem is megszületett.

ÉRTÉKELÉS
Bernek Péter: – Nem úsztam rosszul, de ebben az évben inkább a vegyesre koncentrálok. Talán a technika még hiányzik ebből a gyorsból, de egyáltalán nem vagyok csalódott. Érmet szerettem volna nyerni, ez sikerült – mondta az M4 Sportnak.

1. Alekszandr Krasznyih (orosz) 3:35.51
2. Bernek Péter +1.63
3. Henrik Christiansen (norvég) +3.12

FÉRFI 4X50 FÉRFI GYORSVÁLTÓ, DÖNTŐ

A férfi 4x50-es gyorsváltó a negyedik helyen jutott a döntőben, de sajnos volt esélye az éremre. A szerbekkel holtversenyben az 5. helyen végzett a Lobanovszkij Maxim, Gyárfás Bence, Kozma Dominik, Takács Krisztián összeállítású csapat.

ÉRTÉKELÉS
Takács Krisztián: – Kétszer megdöntöttük az országos csúcsot, ami azért elég jól mutatja, hogy itt mindenki mindent kiadott magából. Ötveneken ennyi a maximum, bár picit úgy voltunk vele, nem lenne rossz érmet nyerni, de erre – be kell látni – nem volt reális esélyünk. Annak személy szerint örülök, hogy 21 másodperc környékén jártam, ez jót ígér a folytatásra.

1. Oroszország 1:23.23
2. Olaszország +0.44
3. Lengyelország +1.21
…5. Magyarország (Lobanovszkij Maxim, Gyárfás Bence, Kozma Dominik, Takács Krisztián) +2.32

NŐI 100 MÉTER HÁT, ELŐDÖNTŐ

Hosszú ebben a számban is címvédő, ő tartja a világcsúcsot és az Európa-rekordot, továbbá az Európa-bajnoki csúcs szintén az ő nevéhez fűződik, így tehát egyértelmű esélyese a számnak. Hosszú simán megnyerte a futamát 56.88-cal, ám nem az övé lett a legjobb idő, mert a holland Kira Toussaint nyolc századdal gyorsabb volt (56.80).

FÉRFI 200 HÁT, DÖNTŐ

Földházi Dávid jól kezdett, a harmadik helyen is haladt, de a verseny második felében visszaesett, és a 7. helyen végzett. Az orosz Kliment Kolesnyikov Európa-bajnoki csúccsal győzött.

1. Kliment Kolesnyikov (orosz) 1:48.02
2. Radoslaw Kawecki (lengyel) +0.44
3. Danas Rapsys (litván) +1.04
…7. Földházi Dávid 1:52.92

FÉRFI 100 PILLANGÓ, ELŐDÖNTŐ

Kellemetlen meglepetés volt Cseh László szereplése, mert a szám címvédőjeként csak a 11. legjobb időt érte el 50.84-gyel. A legrosszabb, még döntőt érő eredmény 50.63 volt.

ÉRTÉKELÉS
Cseh László: – A végére elfáradt a lábam, ez van most, nem tudok vele mit csinálni. Meg kell nézni, hogy mi nem passzolt – mondta az M4 Sportnak.

A TÖBBIEKRŐL

Női 50 mellen Sebestyén Dalma a 15. lett 30.74-gyel, így nem jutott be a döntőbe.

A férfi 50 mell elődöntőjében Kirill Prigoda 25.72-vel beállította az Európa-csúcsot, és egyben új Európa-bajnoki rekordot ért el. Az orosz versenyző az olasz Fabio Scozzoli 2013-as idejét ismételte meg. Ebben a számban Horváth Dávid a 33., Szőllősi Martin a 38., Dudás Dániel az 52. lett a délelőtti előfutamokban.

A döntőben Scozzoli visszavágott, és új Európa-csúccsal megnyerte az aranyérmet.