MTI 2017.08.13 10:20 Frissítve: 2017.08.13 10:37

Nyílt vízi úszó vk: Rasovszky Kristóf győzött Kanadában

Rasovszky Kristóf nyerte meg a nyílt vízi úszók 10 kilométeres világkupaversenyét a kanadai Quebecben.

A vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA honlapjának beszámolója szerint az olimpiai szám 20 éves junior-világbajnoka 1:58:18.08 órás idővel csapott célba.

„Az első négy kilométer rendkívül lassú volt, ez nem volt jó nekem, ezért megpróbáltam gyorsabban úszni. Hat kilométer után az élre álltam, tudtam, hogy senki sem ér utol akkor, ha én vezetek egy kilométerrel a vége előtt" – idézte a FINA honlapja Rasovszkyt.

A nők versenyében Olasz Anna szerepelt, és a héten komoly megfázással küszködő magyar sportoló a hatodik helyen zárt 2:06:23.11-es idővel.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.12.13 16:23:48

Úszás nemzetisport.hu

Klasszisunk már a 11. aranyérmét szerezte meg a rövid pályás Eb-k történetében.

2017.11.28 00:39:41

Úszás KOVÁCS ERIKA

Az edző megbántotta viselkedésével felesége, Hosszú Katinka nevelőedzőjét.

2017.11.14 12:31:18

Az olimpiai bronzérmes úszó augusztusban a 4x200-as gyorsváltóval lenne Európa-bajnok.

2017.11.11 02:01:24

Ha a 200 gyorsot le tudja még úszni, de rosszul sikerül, biztos nem vág neki még egyszer a távnak.

2017.11.04 11:04:42

Úszás SZÖLLŐSI GYÖRGY

A 84 évéhez képest hihetetlenül friss és fitt olimpiai bajnok úszó a sportnak is köszönheti vitalitását.