Rövid pályás úszó Eb: Hosszú a hetedik lett 400 gyorson

2012.11.24. 16:10
Hosszú Katinka a 7. helyen végzett a chartres-i rövid pályás úszó Európa-bajnokság 400 méteres gyorsúszó versenyében. Az aranyérmet Camille Muffat szerezte meg – új világcsúccsal (3:54.85).

Hosszú Katinka – aki már két Eb-arany tulajdonosa (200 vegyes, 200 pillangó) – szombat délelőtt másodikként végzett 4:02.16 perccel, így délután az 5-ös pályáról indulhatott harcba az újabb éremért.

A délelőtt legjobbja a hazai közönség előtt versenyző francia Camille Muffat volt, aki nagyon erősen kezdett a döntőben is. Hosszú az első száz méter után a hatodik helyen haladt.

Muffat ezután külön versenyt vívott a világcsúccsal (sikerrel), míg a magyar úszónő a hatodik-hetedik helyen tempózott. Végül utóbbi pozíciót szerezte meg 4:05.02-es időeredménnyel.