Cseh és Verrasztó Dávid döntős 400 vegyesen

2010.12.16. 09:09
Verrasztó Dávid döntőbe jutott (Fotó: Reuters)
Verrasztó Dávid és Cseh László személyében két magyar úszónk is döntőzik ma délután a Dubaiban zajló rövid pályás úszó-világbajnokságon: mindketten 400 méter vegyesen harcolták ki a fináléba kerülést. Verrasztó Evelyn magabiztosan bejutott a középdöntőbe 100 méter vegyesen, míg Dara Eszter kiesett 50 méter pillangón.

Magyar szempontból a férfi 400 méteres vegyes úszással kezdődtek a csütörtök délelőtti előfutamok a dubai világbajnokságon: Cseh László és Verrasztó Dávid állt rajthoz a döntőbe kerülésért.

Verrasztó 4:04.11 perces időeredménnyel az ötödik helyen végzett összesítésben, míg Cseh szorosan honfitársunk mögött a hatodik helyen zárt 4:04.44 perces idővel.

A számban délelőtt a leggyorsabb az amerikai Ryan Lochte volt, aki a világbajnoki rekordnak számító 4:01.76 perc alatt teljesítette a távot.

Testvére után Verrasztó Evelyn is továbbjutott: a magyar lány a 100 méteres vegyes úszásban lépett tovább nagyon magabiztosan a délutáni középdöntőbe.

Verrasztó 1:00.01 perces idejével – holtversenyben az észt Jane Trepp-pel – megnyerte saját futamát, és az összesítésben a második helyen végzett.

A negyedik magyar induló, Dara Eszter nem tudta kiharcolni a továbbjutást az 50 méteres pillangóúszásban: a magyar lány 26.81 másodperc alatt teljesítette a távot, amellyel összesítésben a 23. helyen végzett.

A szám világcsúcstartója, a svéd Therese Alshammar 25.23 másodperces idejével világbajnoki csúcsot állított fel.

RÖVID PÁLYÁS ÚSZÓ-VB, DUBAI, A DÉLUTÁNI PROGRAM (16.00-tól)
DÖNTŐK, KÖZÉPDÖNTŐK (a döntők vastaggal szedve)