Wimbledon: Banderas nem hozott szerencsét Nadalnak, kiesett a spanyol

2015.07.02. 17:56
Rafael Nadal négy szettben kikapott – honfitársa, Antonio Banderas szeme láttára – a német Dustin Browntól a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének második fordulójában. Roger Federer és Andy Murray könnyedén jutott a legjobb 32 közé. Szintén készülhet a harmadik fordulóra a grúz Nikoloz Baszilasvili, aki a selejtező 3. fordulójában Fucsovics Mártont verte meg, most pedig a 15. kiemelt Feliciano Lópezt. Babos Tímea párosban győzelemmel kezdte meg szereplését.

FÉRFIAKFÉRFIAK

Sam Querrey csupán az első szettben tudta tartani a lépést Roger Federerrel, de akkor is csak 4:4-ig. A svájci a második szettben elkönyvelhette 2500. nyerő ütését Wimbledonban, ebben a statisztikai mutatóban (is) magasan ő a legjobb. A következő ellenfele az ausztrál Samuel Groth lesz.

A LEGTÖBB NYERŐ ÜTÉS WIMBLEDONBAN (1992 óta)

SZAVAZÁS

Ki nyeri meg Wimbledonban a férfi egyest?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Tovább folytatta menetelését a selejtezőben Fucsovics Mártont is búcsúztató Nikoloz Baszilasvili, akinek újabb áldozata a 15. kiemelt, füvön kifejezetten jó Feliciano López volt. Az öt szettben nyerő grúz (153. a világranglistán) először jutott be egy Grand Slam-torna harmadik fordulójába.

A holland Robin Haase az első szettben mindössze kilenc labdamenetet nyert meg, a másodikban pedig egyet sem a második szervái után Andy Murray ellen. Az összesen 25 nyerőt ütő skót 17-ből 15 pontot megnyert a hálónál.

Lleyton Hewitt közel állt ahhoz, hogy lejátssza utolsó wimbledoni mérkőzését, ám Thanasi Kokkinakis oldalán kétszettes hátrányból 6:7, 3:6, 7:6, 6:2, 8:6-ra nyerni tudott Marin Draganja, Henri Kontinen ellen, így párosban ott van a második fordulóban. Maratoni mérkőzésükre honfitársuk, Nick Kyrgios is kíváncsi volt, a korlátra felállva kukucskált be a pályára, ám a szigorú személyzet leparancsolta onnan.

A Dustin Brown, Bob Marley duó ismét legyőzte Rafael Nadalt (Fotó: Reuters)

Rafael Nadalnak
nem lehettek kellemes emlékei a világranglista 102. helyén álló Dustin Brownról, hiszen első egymás elleni mérkőzésükön, tavaly Halléban a német győzött 6:4, 6:1-re. Most Antonio Banderas segítségére is számíthatott, de hiába szurkolt neki a lelátón a színészhíresség, így is csak egy megnyert játszmára futotta az erejéből. Brown remekül szervált, és rendkívül laza tenisz mutatott be, a görcsösség legkisebb jelét sem mutatta. A látványos labdamenetekkel tarkított találkozó negyedik játszmájában, 5:3-nál Nadal adogatóként hárított két mérkőzéslabdát, a következő játékban azonban nem remegett meg Brown keze, ásszal zárta le az összecsapást.

„Kikaptam, amit nagyon sajnálok. De ilyen a sport. Vannak jó pillanatok, és vannak rosszak. A mai egy rossz volt. Jó vesztes vagyok. Ha nem megy annyira a játék, mindig elismerem. Gratulálok az ellenfelemnek” – mondta Nadal, aki a veresége után is kiosztott néhány autogramot a nézőknek.

A nap az Ivo Karlovic–Olekszandr Dolgopolov mérkőzéssel zárult. Az 53 ászt ütő horvát óriás 13:11-re nyerte meg a döntő szettet.

NŐK

Babos Tímea szerdán a világelső Serena Williamsszel „melegíthetett” a párosra, amelyben sima győzelemmel kezdett. Kristina Mladenoviccsal csak öt játékot engedett a lengyel Magda Linettének és a luxemburgi Mandy Minellának. A negyedik helyen kiemelt magyar, francia duóra a második fordulóban a román Monica Niculescu és az ukrán Olha Szavcsuk vár.

Egyesben a korábbi világelső Caroline Wozniacki és a magyar származású Bacsinszky Tímea két játszmában jutott tovább, a 2013-as döntős Sabine Lisicki viszont szetthátrányból fordított Christina McHale ellen. Búcsúzott ugyanakkor a nyolcadik kiemelt Jekatyerina Makarova, akit Magdalena Rybariková verte meg.

Agnieszka Radwanska és a címvédő Petra Kvitová is egy 6:0-ra, illetve 6:2-re megnyert játszmával jutott tovább, utóbbi elégedetten vehetett (jeges?) fürdőt a győzelme után.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (26 750 000 font, fű)

A 3. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA
Djokovics (szerb, 1.)–Tomic (ausztrál, 27.)
L. Mayer (argentin, 24.)–K. Anderson (dél-afrikai, 14.)
Cilic (horvát, 9.)–Isner (amerikai, 17.)
Kudla (amerikai)–Giraldo (kolumbiai)
Wawrinka (svájci, 4.)–Verdasco (spanyol)
Bagdatisz (ciprusi)–Goffin (belga, 16.)
Dimitrov (bolgár, 11.)–Gasquet (francia, 21.)
Kyrgios (ausztrál, 26.)–Raonic (kanadai, 7.)
J. Ward (brit)–Pospisil (kanadai)
Troicki (szerb, 22.)–Brown (német)
Tsonga–Karlovic
Seppi (olasz, 25.)–Murray (brit, 3.)
Berdych (cseh, 6.)–Andújar (spanyol)
Monfils (francia, 18.)–Simon (francia, 12.)
Baszilasvili (grúz)–Bautista-Agut (spanyol, 20.)

Kvitová (cseh, 2.)–Nara (japán) 6:2, 6:0
S. Williams (amerikai, 1.)–Watson (brit)
Krunics (szerb)–V. Williams (amerikai, 16.)
Mladenovic (francia)–Azarenka (fehérorosz, 23.)
Bencic (svájci, 30.)–Mattek (amerikai)
Sarapova (orosz, 4.)–Begu (román, 29.)
Dijasz (kazah)–Petkovic (német, 14.)
Vandeweghe (amerikai)–Stosur (ausztrál, 22.)
Stephens (amerikai)–Safárová (cseh, 6.)
Wozniacki (dán, 5.)–Giorgi (olasz, 31.)
Muguruza (spanyol, 20.)–Kerber (német, 10.)
Bacsinszky (svájci, 15.)–Lisicki (német, 18.)
Kr. Plísková (cseh)–Niculescu (román)
Rybariková (szlovák)–Govorcova (fehérorosz)
Keys (amerikai, 21.)–Maria (német)
A. Radwanska (lengyel, 13.)–Dellacqua (ausztrál)
Jankovics (szerb, 21.)–Kvitová (cseh, 2.)

NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 4.)–Linette, Minella (lengyel, luxemburgi) 6:4, 6:1