Wimbledon: Babos öt gémet nyert Serena Williams ellen

2015.07.01. 20:55
Babos Tímea és Serena Williams jó kedvűen fogott kezet a mérkőzés után (Fotó: Zádor Péter)
Serena Williams 6:4, 6:1-re legyőzte Babos Tímeát a wimbledoni teniszbajnokság női egyesének második fordulójában.

Babos Tímea szerda este a centerpályán adogatással kezdett, nem is akárhogy: ásszal és egy ász értékű szervával 30:0-ra vezetett, de aztán Serena megmutatta, mitől világelső, és elvette a magyar adogatását.

Babos ezután nem adta könnyen magát, bravúros megmozdulásaival elismerő tekinteteket vívott ki ellenfelétől, illetve maga mellé állította a szoros meccsre vágyó londoni közönség nagy részét. Feljavult játékával azt ért el, hogy az amerikai csak egy adogatását vegye el, bréklabdához nem jutott. 6:4 lett a szett eredménye, de sajnos ezzel vége is lett a szoros játéknak.

Williams a második szettben szemernyi esélyt sem adott a magyarnak, mindhárom bréklabdáját azonnal kihasználta, az első szervái után az összes labdamenetet megnyerte. Babos ugyan ebben a játszmában két bréklabdához is jutott, de egyiket sem használta ki, a hajrá villámgyorsan lement, s 6:1 lett a vége.

„Serena ma túl jól játszott! Szerintem nekem is pozitív lehet ez a meccs, sok jó dolgot csináltam, de a szervái ma is megállíthatatlanok voltak – idézte a babostimea.hu a magyar teniszezőt. – A második szettben, amikor volt egy pici esélyem, akkor kaptam három ászt. Majd úgy kezdett el teniszezni, ami ellen senkinek sem lehet igazi válasza. De így is élveztem nagyon a meccset."

Babos mindehhez hozzátette, hogy szerinte mai játékával akár messzebb is juthatott volna a tornán.

Serena Williams 59 perc alatt megnyerte a találkozót, a következő fordulóban a brit Heather Watsonnal találkozik.

Szerdán a kiemeltek közül búcsúzott a 11. helyen rangsorolt cseh Karolína Plísková, Marija Sarapova viszont könnyedén nyert.

A férfitorna eseményeiről idekattintva olvashat.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (26 750 000 font, fű)