US Open: Murray meccslabdát hárítva, 0:2-ről jutott tovább

2020.09.01. 23:54
Andy Murray ismét tanúbizonyságot tett küzdőszelleméről (Fotó: Getty Images)
Andy Murray kétjátszmás hátrányból felállva, meccslabdát hárítva 4:6, 4:6, 7:6, 7:6, 6:4-re legyőzte a japán Nisioka Josihitót az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) első fordulójában. Továbbjutott még a férfiak mezőnyében Dominic Thiem, Karen Hacsanov és Andrej Rubljov is, míg a nőknél Sofia Kenin, Konta Johanna és Garbine Muguruza.

Életében tizedszer, a US Openen negyedszer fordított meg mérkőzést kétszettes hátrányból a New York-i Grand Slam-torna 2012-es bajnoka, Andy Murray, aki az osztrák Jürgen Melzer 2008-as (6:7, 4:6, 7:6, 6:1, 6:3), a holland Robin Haase 2011-es (6:7, 2:6, 6:2, 6:0, 6:4) és a francia Adrian Mannarino 2015-ös (5:7, 4:6, 6:1, 6:3, 6:1) legyőzése után most a japán Nisioka Josihitót verte meg 0:2-ről felállva. A korábbi világelső győzelmének értékét növeli, hogy ezúttal meccslabdát hárítva nyert.

A világranglistán 49. japán Nisioka – aki az első két szett megnyerése után a harmadikban már 3:1-re vezetett – a negyedik játszmában 6:5-nél fogadóként volt egy pontra a találkozó behúzásától, de Murray egy jó adogatással hárította a mérkőzéslabdát, majd kiharcolta az ötödik szettet, amelyet szintén brékhátrányból, 2:3-ról fordított meg 6:4-re.

A találkozó 4 óra 38 percig tartott az Arthur Ashe Stadionban, így olyan (él)játékosok is belepillanthattak a meccsbe, akik csak később léptek pályára (mint például Marin Cilic és Murray következő ellenfele, Félix Auger-Aliassime), olyan is, aki addigra már befejezte a saját párharcát (Dominic Thiem), továbbá szabadnapos versenyzőként Alexander Zverev és Kyle Edmund.

Esett már szó a háromszoros Grand Slam-döntős Dominic Thiemről, ő két játszma alatt jutott tovább, ugyanis spanyol ellenfele, Jaume Munar a harmadik szett megkezdése előtt sérülés miatt feladta az osztrákkal folytatott küzdelmet. Thiem a második fordulóban a világranglista 124. helyezettjével, Sumit Nagallal játszik, aki hét év után az első indiai meccsgyőztes a US Openen.

Ami az oroszokat illeti: a 11. kiemelt Karen Hacsanov kétszettes hátrányból fordított a mérkőzés második felében már sérülten teniszező Jannik Sinner ellen, a 10.-ként rangsorolt Andrej Rubljov három játszmában jutott tovább, Andrej Kuznyecov pedig 2007 óta az első világranglistán kívüli játékos, aki Grand Slam-torna főtábláján meccset nyert, erre a bravúrra legutóbb Nicolas Kiefer volt képes Wimbledonban. A 29 éves Kuznyecov augusztusban tért vissza az ATP Challenger Tourra, előtte több mint két és fél évet hagyott ki csípősérülés miatt.

Kétjátszmás mínuszból fordított és a kiesés széléről táncolt vissza a US Open 2014-es győztese, Marin Cilic is, aki 3 óra és 33 perc alatt múlta felül Denis Kudlát. Az amerikai teniszező az első két szettet megnyerte, majd a harmadikban 5:4-nél a továbbjutásért adogatott. A többi már történelem…

A hölgyeknél az Australian Open bajnoka, a második kiemelt Sofia Kenin harminchárom nyerőt ütve, 68 perc alatt jutott túl a belga Yanina Wickmayeren (6:2, 6:2), és továbblépett a spanyol Garbine Muguruza, valamint a brit színekben versenyző Konta Johanna is.

US OPEN, NEW YORK (53 402 000 dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 1. FORDULÓ

Thiem (osztrák, 2.)–Munar (spanyol) 7:6, 6:3-nál Munar feladta
Rubljov (orosz, 10.)–Chardy (francia) 6:4, 6:4, 6:3
Hacsanov (orosz, 11.)–Sinner (olasz) 3:6, 6:7 (7–9), 6:2, 6:0, 7:6 (7–4)
Auger-Aliassime (kanadai, 15.)–Monteiro (brazil) 6:3, 6:7 (7–9), 7:6 (8–6), 7:6 (8–6)
Evans (brit, 23.)–Seyboth Wild (brazil) 6:2, 6:1, 7:6 (7–5)
Wolf (amerikai)–Pella (argentin, 29.) 6:2, 0:6, 6:3, 6:3
Ruud (norvég, 30.)–McDonald (amerikai) 4:6, 4:6, 6:4, 6:3, 6:2
Cilic (horvát, 31.)–Kudla (amerikai) 6:7 (3–7), 3:6, 7:5, 7:5, 6:3
Murray (brit)–Nisioka (japán) 4:6, 4:6, 7:6 (7–5), 7:6 (7–4), 6:4
Kuznyecov (orosz)–Querrey (amerikai) 6:4, 7:6 (8–6), 6:2
Nagal (indiai)–Klahn (amerikai) 6:1, 6:3, 3:6, 6:1
Ruusuvuori (finn)–Bedene (szlovén) 6:3, 3:6, 6:1, 4:6, 6:1