US Open: Babosék izgalmassá tették a továbbjutásukat

2018.08.29. 21:49
Babosék izgalmassá tették a továbbjutásukat (Fotó: AFP)
Fucsovics Márton a francia Jonathan Eysseric oldalán mindössze három játékot nyerve búcsúzott párosban az Amerikai nemzetközi teniszbajnokságon: a magyar versenyző és partnere szerdán 6:1, 6:2-re kapott ki a Philipp Petzschner, Tim Pütz német duótól. A második helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős legyőzte a Kirsten Flipkens, Alison Van Uytvanck belga párost.

Fucsovics kedden egyesben a kétszeres US Open-győztes, korábbi világelső szerb Novak Djokovicstól szenvedett vereséget négy játszmában.

A női páros-világranglistát vezető Babos Tímea számára jobban alakult a szerdai meccs, a francia Kristina Mladenoviccsal az első szettben 4:3-as hátránynál összesen négy bréklabdát hárítottak, majd sorozatban három játékot megnyerve 6:4-re behúzták a játszmát.

A lendület megmaradt, rögvest brékkel indítottak, aztán 3:1-nél újra elvették ellenfeleik adogatását, 5:1-nél pedig fogadóként kétszer is meccslabdához jutottak. Ekkor kicsit megrekedt a magyar, francia kettős lendülete, pillanatokkal később már 5:4-et mutatott az eredményjelző, sőt egy újabb brékkel egyenlítettek Flipkensék (5:5)! Fordítani viszont már nem tudtak, a következő két gém Baboséké lett, így a mérkőzés is (7:5).

A férfiak mezőnyében búcsúzott a 15. helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz, akit az orosz Danyiil Medvegyev múlt felül négy szettben. Továbblépett rajta kívül Stan Wawrinka és Borna Coric is.

Az osztrák Dominic Thiem kétszer is szetthátrányban volt a hazai Steve Johnson ellen, de kiharcolta a 32 közé kerülést.

Elina Szvitolina sima győzelemmel jutott a harmadik fordulóba, a hetedik helyen kiemelt ukrán játékos a német Tatjana Maria ellen nyert mindössze 67 perc alatt, és sorozatban negyedszer került a 32 közé a New Yorkban zajló Grand Slam-viadalon.

A US Openen 2012-ben és 2013-ban is döntős, korábbi világelső Viktorija Azarenka – aki csak szabadkártyával indulhatott a tornán – mindössze három játékot veszített a 25. helyen rangsorolt ausztrál Daria Gavrilovával szemben.

A volt világelső Venus Williams két szoros játszmában verte meg az olasz Camila Giorgit, honfitársa, a szintén amerikai Sloane Stephens pedig szetthátrányból kerekedett az ukrán Anhelina Kalinyina fölé.

US OPEN, NEW YORK (53 000 000 dollár, kemény pálya)
FÉRFI PÁROS, 1. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)

Philipp Petzschner, Tim Pütz (német)–Fucsovics Márton, Jonathan Eysseric (magyar, francia) 6:1, 6:2

NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Kirsten Flipkens, Alison Van Uytvanck (belga) 6:4, 7:5

FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)
Thiem (osztrák, 12.)–Johnson (amerikai) 6:7, 6:3, 5:7, 6:4, 6:1
Fritz (amerikai)–Kubler (ausztrál) 6:3, 3:6, 6:3-nál Kubler feladta
Coric (horvát, 20.)–Carballés (spanyol) 7:6, 6:2, 6:3
Medvegyev (orosz)–Cicipasz (görög, 15.) 6:4, 6:3, 4:6, 6:3
Raonic (kanadai, 25.)–Simon (francia) 6:3, 6:4, 6:4
Wawrinka (svájci)–Humbert (francia) 7:6, 4:6, 6:3, 7:5

NŐI EGYES, 2. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)
Makarova (orosz)–Görges (német, 9.) 7:6, 6:3
V. Williams (amerikai, 16.)–Giorgi (olasz) 6:4, 7:5