US Open: Babos Tímea újra nyert, bejutott a legjobb 32 közé

2016.09.01. 20:01
Babos Tímea ezúttal két játszmában nyert (Fotó: AFP)
Babos Tímea 6:2, 6:4-re nyert a holland Richel Hogenkamp ellen az Amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) második fordulójában. A 31. helyen kiemelt magyar játékos könnyed sikerével bejutott a legjobb 32 teniszező közé, ahol a tornán 5. helyen rangsorolt román Simona Halep vár rá.

Babos Tímea először szerepel kiemeltként Grand Slam-tornán, az első fordulóban pedig hiába kapott selejtezős ellenfelet, az osztrák Barbara Haas ellen nagyon meg kellett izzadnia a továbbjutásért.

MEGVAN A HARMADIK SIKER IS
A US Open női párosainak mezőnyében harmadik helyen kiemelt Babos Tímea, Jaroszlava Svedova duó az első fordulóban két sima játszmában, 52 perc alatt 6:3, 6:0-ra nyert egy szabadkártyás amerikai kettős, Catherine Bellis és Julia Boserup ellen. A 2. fordulóban a Jelena Ostapenko, Andrea Petkovic (lett, német) duó vár Babosékra.
Éljátékosunk ma vegyes párosban az amerikai Eric Butorac társaként lép pályára, ellenfelük a szintén amerikai Emina Bektas, Evan King kettős lesz.

A második körben papíron könnyebb ellenfél következett: a világranglista 165. helyezettjével, a holland Richel Hogenkamppal mérte össze tudását a 23 éves magyar teniszező. Ennek megfelelően Babos akarata érvényesült a mérkőzés elején, az első játszmában háromszor is brékelte ellenfelét – míg a holland ezt csak egyszer tette meg –, így 29 perc alatt 6:2-vel behúzta a szettet.

A második játszmában 2:2-ig fej fej mellett haladtak, majd az ötödik játékban Hogenkamp elvette Babos adogatását. Ez azonban nem vetette vissza a magyart, aki kis híján azonnal visszavette a ellenfele brékelőnyét. 4:2-es holland vezetésnél Babos újra a legjobb formáját húzta elő: saját szerváit könnyedén hozta, míg Hogenkampot kétszer is brékelte, így sorozatban megnyert négy játékkal, 50 perc alatt 6:4-re övé lett a második szett is, ezzel összesen egy óra húsz perc játék után bekerült a legjobb 32 közé.

Legutóbb 2007-ben volt magyar teniszező a 32 között a US Openen, akkor Szávay Ágnes jutott el a harmadik fordulóig.

Babos ellenfele a torna 5. kiemeltje, a második fordulóban a cseh Lucie Safárovát másfél óra alatt két játszmában (6:3, 6:4) legyőző román Simona Halep lesz a legjobb 32 között.

„Ez a nap is elérkezett! Nagyon-nagyon örülök, hogy most már Grand Slamen is bejutottam egyesben a harmadik körbe! Idén azért elég stabil teljesítményt nyújtottam. Korábban minden Grand Slamen nyertem meccset. Reméltem, hogy most még tovább jutok. Pláne annak fényében, hogy most már kiemelt is voltam. Sokkal-sokkal jobban játszottam, mint az első mérkőzésen. Egy nagyon magabiztos első szett után picit remegősebb második játszma következett. De még időben észbe kaptam, újra agresszívabban kezdtem el játszani. Ennek meg is lett az eredménye! Szerencsés is vagyok, hogy befejeztem a meccset. Most leszakadt az ég, kérdéses, hogy lesz-e páros a mai napon” – mondta a magyar játékos a meccs után a babostimea.hu-nak.

US OPEN (46 303 400 dollár, kemény pálya)