Tenisz: szetthátrányból nyert tornát Wawrinka Federer ellen

2014.04.20. 17:28
Wawrinka az idén immár harmadik tornagyőzelmét ünnepelhette (Fotó: Reuters)
Szetthátrányból nyerte meg a 2.88 millió euró összdíjazású monte-carlói ATP-tornát a harmadik helyen kiemelt svájci Stanislas Wawrinka, aki a döntőben honfitársánál, a negyedik helyen rangsorolt Roger Federernél bizonyult jobbnak. A két svájci klasszis tizenötödször találkozott egymással, Wawrinka másodszor ünnepelhetett. Érdekesség, hogy egyetlen korábbi győzelmét is Monte-Carlóban aratta, még 2009-ben, akkor a nyolcaddöntőben futottak össze egymással.

A 43. percig tartó első szettben Federer érvényre tudta juttatni rutinját, de már akkor érződött, hogy nem véletlen Wawrinka idei jó formája, a folytatás sem lefutott. Főként nem úgy, hogy Wawrinka a második szett elején saját adogatása után brékelt. Erre Federer egy nullra megnyert brékkel(!) válaszolt, majd óriási párharcot követően kiegyenlített. Fej fej mellett haladtak, a felek hozták saját adogatásukat, így a végjátékban jöhetett a rövidítés, amelynek elején Wawrinka meglépett, és 6–5-ös előnye után kiszerválta riválisát.

A döntő szett már kizárólag Wawrinkáról szólt, Federer két elveszített adogatójáték után adott életjelet magáról, de a lendületbe jövő honfitárs ellen az már késői, gyenge próbálkozás volt csupán. Az összecsapás 133 percig tartott.

Wawrinka pályafutása hetedik tornáját nyerte meg, 2014-ben immár a harmadikat. Az Australian Open után egy Masters-versenyen bizonyított, ami korábban még szintén nem sikerült neki. Federer negyedszer játszott döntőt Monte-Carlóban, és negyedszer kapott ki.

Wawrinka, Charlene monacói hercegné és II. Albert monacói herceg

A világranglista 183. helyén álló Fucsovics Márton két játszmában kikapott a nála majd' száz hellyel előrébb rangsorolt osztrák Dominic Thiemtől a Barcelonában zajló salakpályás tenisztorna selejtezőjének második fordulójában, így nem jutott fel a főtáblára.

Elsőként a német női válogatott jutott be a döntőbe a tenisz Fed-kupában, miután Ausztráliában 3–0-s, behozhatatlan előnyre tett szert, majd végül 3–1-re megnyerte a párharcot. A német együttes 1992 után először került a végjátékba a sorozatban, akkor – Steffi Graf vezérletével – el is hódította a trófeát. A másik ágon a csehek 4–0-ra nyertek a címvédő olaszok ellen, így négy év alatt harmadszor jutottak döntőbe. A finálét november 8–9-én rendezik meg.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (2 884 675 euró, salak)
EGYES, DÖNTŐ

Wawrinka (svájci, 3.)–Federer (svájci, 4.) 4:6, 7:6, 6:2

TENISZ WTA-TORNA, KUALA LUMPUR (250 000 dollár, kemény pálya)
PÁROS, DÖNTŐ

Babos Tímea, Hao Csing-csan (magyar, tajvani, 1.)–Jüng Jan-csan, Cseng Szaj-szaj (tajvani, kínai, 4.) 6:3, 6:4

Vekic (horvát, 7.)–Cibulková (szlovák, 1.) 5:7, 7:5, 7:6 (7–4)

TENISZ, ATP 500-AS TORNA, BARCELONA (1 845 585 euró, salak)
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ

Thiem (osztrák)–Fucsovics (magyar) 7:5, 6:3

TENISZ, FED-KUPA
ELŐDÖNTŐ

Brisbane: Ausztrália–Németország 1–3 – végeredmény
Samantha Stosur–Angelique Kerber 6:4, 0:6, 4:6
Ashleigh Barty, Casey Dellacqua–Julia Görges, Anna-Lena Grönefeld 6:2, 6:7 (5–7), 10–2 – döntő rövidítés
KORÁBBAN
Stosur–Andrea Petkovic 1:6, 6:7 (7–9)
Dellacqua-Kerber 1:6, 0:6

Ostrava: Csehország–Olaszország 4–0 – végeredmény
Petra Kvitová–Roberta Vinci 6:3, 7:5
Andrea Hlavacková, Klára Koukalová–Camila Giorgi, Karin Knapp 6:2, 5:7, 11–9 – döntő rövidítés