Tenisz: Babosék megnyerték a Kuala Lumpur-i tornát

2014.04.20. 12:42
Babos második tornáját nyerte idén párosban
Babos Tímea oldalán a tajvani Hao Csing-csannal megnyerte a 250 ezer dollár (55.5 millió forint) összdíjazású, Kuala Lumpur-i női kemény pályás tenisztorna páros versenyét.

Az első szettben ugyan viszonylag korán brékhátrányba kerültek Babosék, de rögtön válaszolni tudtak, 4:3 után pedig jókor vették el a tajvani, kínai duó adogatását, majd kiszerválták a játszmát. A második szettben 3:0-ra elhúztak, az előnnyel pedig jól gazdálkodtak, és 6:3, 6:4-es eredménnyel, 1 óra 10 perc alatt megnyerték a döntőt.

„Rettentően örülök ennek a győzelemnek! Nagyon kell az önbizalmamnak... Sok új dolgot tanulok Thomas-val, és ennek ez az első látható eredménye. Jó kis húsvéti ajándék ez mindenkinek" – mondta a meccs után Babos.

Ez volt Babos idei negyedik fináléja párosban: januárban Sydneyben a cseh Lucie Safárovával az oldalán nyert, majd a francia Kristina Mladenoviccsal Párizsban, a múlt hónapban pedig a fehérorosz Olga Govorcovával Mexikóban kikapott a döntőben.

TENISZ WTA-TORNA, KUALA LUMPUR (250 000 dollár, kemény pálya)
PÁROS, DÖNTŐ

Babos Tímea, Hao Csing-csan (magyar, tajvani, 1.)–Jüng Jan-csan, Cseng Szaj-szaj (tajvani, kínai, 4.) 6:3, 6:4