Tenisz: történelmi menetelés, Nadal már elődöntős Rómában

2019.05.17. 18:03
Rafael Nadal megállíthatatlanul halad a címvédés felé (Fotó: AFP)
A címvédő Rafael Nadal két játszmában, 6:4, 6:0-ra legyőzte honfitársát, Fernando Verdascót a római salakpályás mestertorna negyeddöntőjében.

A salakkirály 2002-es bemutatkozása óta az 1135. mérkőzését játszotta az ATP Touron, de korábban egyszer sem fordult elő, hogy sorozatban három meccset nyert volna meg úgy, hogy az egyik játszmában 6:0-ra veri meg az adott ellenfelét. Az idei első tornagyőzelmére vágyó Nadal a francia Jérémy Chardy legyőzésével kezdett Rómában (6:0, 6:1), majd a grúz Nikoloz Baszilasvilit verte meg (6:1, 6:0), pénteken pedig veterán honfitársát, Fernando Verdascót múlta felül (6:4, 6:0), akinek az első játszmában 4:4, 40–0-nél volt három bréklabdája – onnantól viszont játékot sem nyert.

Nadal hat vesztett gémmel jutott el a legjobb négyig, ahol a Roger Federer visszalépése miatt játék nélkül továbbjutó görög Sztefanosz Cicipasszal találkozik, aki május 11-én, a madridi mestertorna elődöntőjében megverte őt.

A játéknap első férfi mérkőzésén Diego Schwartzman a világranglista-6. Nisikori Kei legyőzésével pályafutása eddigi legnagyobb győzelmét könyvelte el, korábban ugyanis sosem vert meg top 10-es játékost.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (5 791 280 euró, salak)