Tenisz: Babos magabiztosan verte Ostapenkót Szöulban

K. Zs., MTIK. Zs., MTI
2019.09.17. 08:31
Babos Tímea uralta a mérkőzést (Fotó: AFP)
Babos Tímea két játszmában legyőzte a lett Jelena Ostapenkót a 250 ezer dollár összdíjazású, kemény pályás szöuli WTA-verseny első fordulójának keddi játéknapján, és bejutott a legjobb 16 közé.

A világranglista 92. helyén álló, a selejtezőből főtáblára jutó Babos Tímea villámrajtot vett, két megnyert szervagém között az első lehetséges alkalommal elvette Jelena Ostapenko (vr-74.) adogatását. A magyar játékos a következő két adogatójátékait uralta, ám ahhoz, hogy ebből játszmagyőzelem legyen, a befejező gémben 0:40-ről kellett visszakapaszkodnia, majd egy negyedik bréklabdát is hárítania, végül a második szettlabdát kihasználnia (6:3).

A második játszmában Ostapenko nagy nehézségek árán, bréklabdát is hárítva hozta az első két adogatójátékát, a harmadikat azonban már elvette Babos, és a lépéselőnyt ezúttal is játszmagyőzelemre váltotta, méghozzá egy maratoni hosszúságú fogadógémben, a harmadik szettlabdát értékesítve (6:3).

Az összes adogatójátékát megnyerő magyar teniszező következő ellenfele a harmadik kiemelt cseh Karolína Muchová lesz, aki háromjátszmás csatában jutott túl a belga Alison Van Uytvanckon.

Kristina Mladenovicot (a világranglista 44. helyezettjét) nagyon sima két szettben győzte le a szabadkártyás japán Doi Miszaki (83.), aki vasárnap döntős volt a hirosimai tenisztornán. Az ott győztes honfitársa, Hibino Nao (87.) eközben kikapott az orosz Varvara Flinktől (149.).

A volt világelső, kétszeres Grand Slam-tornagyőztes spanyol Garbine Muguruza (26.) szettelőnyről bukta el a tajvani Hszie Szu-vej (33.) elleni összecsapását.

WTA-TORNA, SZÖUL (250 000 dollár, kemény pálya)