Szávay Ágnes legyőzte Jelena Jankovicsot

2010.01.11. 07:11
Szávay megverte a korábbi világelsőt (Fotó: Reuters)
Tovább folytatta selejtezőben megkezdett győzelmi sorozatát a sydneyi női tenisztornán Szávay Ágnes. A magyar lány három játszmában, 5:7, 6:1, 7:5-re verte meg a korábbi világelső szerb Jelena Jankovicsot. Czink Melinda a hobarti tenisztorna első fordulójában vereséget szenvedett az argentin Gisele Dulkótól.

Ugyan Jelena Jankovics volt már jobb formában, hiszen a korábbi világranglista-első jelenleg csak a nyolcadik helyet foglalja el a női teniszezők rangsorában, legyőzése ennek ellenére nagy fegyverténynek számít Szávay Ágnes számára.

Már csak azért is, mert a magyar lány hiába hárított öt bréklabdát az első játszmában, háromszor nem tudta megakadályozni, hogy ellenfele elvegye játékát, így Jankovics 7:5-re megnyerte az első szettet.

A második játszmában azonban sokkal összeszedettebben játszott Szávay, Jankovics pedig mintha kiengedett volna, aminek az lett a következménye, hogy a magyar teniszező – aki a selejtezőben mindhárom meccsét megnyerte – 6:1-gyel kiegyenlített.

A döntő szett ismét szorosan alakult, Szávay adogatójátéka kicsit visszaesett, ám hatalmas csatában, 2 óra 38 perc játék után 7:5-ös szettgyőzelemmel kicsikarta a továbbjutást.

Szávay nem először győzte le a 24 éves, belgrádi születésű ellenfelét. 2007-ben a pekingi torna fináléjában éppen Jankovics ellen aratta élete egyik legnagyobb sikerét, akkor szintén három játszmában győzte le riválisát.

A hobarti tenisztornán Czink Melinda a 8. helyen kiemelt argentin Gisele Dulkóval mérkőzött, és két játszmában veszített, így egyesben búcsúzott a tornától.

A női teniszezők legfrissebb, ma reggel kiadott  világranglistáján egyébként Czink Melinda megőrizte 37. pozícióját, míg Szávay Ágnes a 39. helyről a 40. helyre csúszott vissza.

A magyar játékos a következő fordulóban a francia Aravane Rezaivel csap össze.

WTA-TORNA, MEDIBANK INTERNATIONAL, SYDNEY (600 000 dollár, kemény pálya)