Roland Garros: szetthátrányból fordított, 2. körös Babos és Svedova

2016.05.25. 17:14
Babos Tímea a kazah Jaroszlava Svedovával az oldalán továbbjutott a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) 2. fordulójába, miután 4. helyen kiemelt párosuk 4:6, 6:2, 6:1-re legyőzte az Arina Rodionova, Anastasia Rodionova ausztrál testvérpárt.

Az előkelő helyen rangsorolt Babos, Svedova duó nem kezdte jól a meccset, a két Rodionova háromból két bréklabdát értékesítve „elvitte” az első szettet.

A folytatás már Babosék szája íze szerint alakult: a magyar, kazah páros mindkét adogatás-elvételi lehetőségét kihasználta a második játszmában (ellenfelük egyet sem az ötből), így 6:2-re győzött, majd a harmadikban esélyt sem hagyott ellenfelének. 4:6, 6:2, 5:1-nél már a továbbjutásért adogatott, és a szervát hozva nyert is.

A 2. fordulóban a Babos, Svedova duó a Cibulková, Flipkens vagy a Georges, Lim párossal találkozik.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (32 017 500 euró, salak)