Roland Garros: Nadal tarolt; Babosék kiestek

2017.06.02. 15:22
Rafael Nadal másfél óra után már győzelemnek örülhetett – nem is akármilyennek (Fotó: AFP)
A kilencszeres bajnok Rafael Nadal másfél óra alatt 6:0, 6:1, 6:0-ra megverte a grúz Nikoloz Baszilasvilit a Roland Garros férfi egyesének harmadik fordulójában, ezzel 2008 óta a Grand Slam-tornák legsimább győzelmét aratta. Novak Djokovics nehezen lendült játékba, végül 1–2-es szetthátrányból felállva továbbjutott. Babos Tímea számára párosban is véget ért a francia verseny

Rafael Nadal az elmúlt kilenc év legnagyobb különbségű győzelmét könyvelte el a GS-tornák történetében azzal, hogy 6:0, 6:1, 6:0-ra elintézte Nikoloz Baszilasvilit. A spanyol klasszist megelőzően 2008-ban honfitársa, David Ferrer nyert meccset Grand Slam-versenyen úgy, hogy csak egyetlen játékot veszített, ő a Roland Garros második fordulójában a francia Fabrice Santorót intézte el hasonlóan simán (6:0, 6:1, 6:0).

Nadal a 77. meccsén a 75. győzelmét aratta a párizsi GS-tornán, melynek nyolcaddöntőjében a 17. kiemelt Roberto Bautista vár rá. A salakkirály idén 39 győzelemnél jár az ATP-versenyeken, pontosan ennyivel fejezte be a 2016-os évet.

A belga David Goffin ijesztő sérülése miatt az első szettben feladta az argentin Horacio Zeballos elleni mérkőzését. A viadal tizedik kiemeltjének bokája méterekkel az alapvonal mögött aláfordult, amikor nagyot mentve sikerült visszaemelnie egy labdát.

A 2. helyen kiemelt Novak Djokovics nagyon gyengén kezdett Diego Schwartzman ellen, az argentin már 2–1-re vezetett a szettek tekintetében. A szerb klasszis ekkor megrázta magát és ellentmondást nem tűrő játékkal 6:1-re nyerte az utolsó két játszmát.

A nőknél a címvédő Garbine Muguruza és a 2010-es döntős Samantha Stosur is bejutott a legjobb tizenhat közé.

A nők páros versenyében a Babos Tímea, Andrea Hlavácková kettős háromszettes meccsen szenvedett vereséget.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (36 000 000 euró, salak)

NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Raluca Olaru (román), Olga Szavcsuk (ukrán)–Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 5.) 6:3, 4:6, 6:3