Tenisz: megvan Djokovics történelmi hetedik világbajnoki címe!

R. P.R. P.
2023.11.19. 20:03
Djokovics hétszeres világbajnok lett (Fotó: Getty Images)
Novak Djokovics szerezte meg a férfi teniszezők világbajnoki címét, mivel a torinói döntőben két szettben legyőzte Jannik Sinnert.

Djokovics és Sinner a csoportkörben is találkozott egymással, akkor Sinner volt a jobb három játszmában.

Most az első szettben 2:1-es vezetés után a szerb világelső brékelt, és mivel ezután mindketten hozták a saját adogatásukat, a szett Djokovicsé lett 6:3-mal.

A második játszma legelső gémjében Djoko rögtön elvette az olasz adogatását, és ezt majdnem megismételte a harmadik játékban is, ám akkor végül Sinner megmenekült. Az olasznak két bréklabdája is volt 2:3-nál, de a szerb is megúszta.

Djokovics 4:2-es vezetésénél egy közel negyedórás játék végén Sinner ismét meg tudta tartani az adogatását. Ezután a 24-szeres Grand Slam-győztes klasszis rövidre zárta a dolgot: 5:2 után ismét elvette riválisa adogatását, és ezzel megnyerte a döntőt!

Djokovics hetedszer nyerte meg a világbajnokságot, ezzel már egyedüliként első az örökranglistán, megelőzve a hat vb-címet gyűjtő Roger Federert.