Tenisz: Medvegyev kiesett Halléban, Rune és Alcaraz továbbjutott Londonban

M. B.M. B.
2023.06.23. 21:23
Ez nem Medvegyev napja volt (Fotó: Getty Images)
Két szettben kikapott Roberto Bautista Aguttól, s így kisebb meglepetésre a negyeddöntőben búcsúzott a hallei füves pályás ATP 500-as tornától a világranglista harmadik helyén álló Danyiil Medvegyev. Az orosz versenyző mellett a tornán negyedik helyen kiemelt Jannik Sinner sem jutott be az elődöntőbe – a 21 éves olasz teniszező a kazah Alekszandr Bublik ellen 7:5-re elveszített első szett után 2:0-s hátrányban feladta a találkozót.

Alexander Zverev esetében már nem borult a papírforma, a 9. helyen kiemelt német két szettben búcsúztatta a chilei Nicolás Jarryt, míg Andrej Rubljov három szettben győzte le a holland Griekspoort.

Mindeközben a londoni füves tornán is a papírforma érvényesült: Alex de Minaur Adrian Mannarinót győzte le, míg Holger Rune ha szorosan is, de két szettben ejtette ki Lorenzo Musettit. Carlos Alcaraz a nap zárásaként szoros küzdelemben búcsúztatta Grigor Dimitrovot.

Érdekesség, hogy a 20 éves spanyol klasszis pályafutása során először jutott elődöntőbe egy füves pályás tornán.

Végül, de nem utolsósorban a birminghami női tornán is a favoritok győztek a negyeddöntőben: többek között Jelena Ostapenko, Barbora Krejcíková és Anasztaszija Potapova is bejutott a legjobb négy közé.

TENISZ
ATP HALLE (füves pálya, 2 millió 195 ezer euró)
NEGYEDDÖNTŐ

Bublik (kazah)–Sinner (olasz, 4.) 7:5, 2:0 – Sinner a második szettben feladta a mérkőzést.
Zverev (német, 9.)–Jarry (chilei) 7:5, 6:3
Bautista Agut (spanyol, 8.)–Medvegyev (orosz, 1.) 7:5, 7:6 (7–3)
Rubljov (orosz, 3.)–Griekspoor (holland) 3:6, 6:3, 6:4

ATP LONDON (füves, 2 millió 195 ezer euró)