Billie Jean King-kupa: győzelemmel kezdtek a mieink a dánok ellen

K. B.K. B.
2022.04.13. 10:03
Jani Réka Luca győzelmével indult a szerdai meccsnap (Fotó: Magyar Teniszszövetség/Peleskey Bence)
Jól kezdődött női teniszválogatottunk második mérkőzése a Billie Jean King-kupa euroafrikai zóna I-es csoportjának antalyai tornáján, hiszen Jani Réka Luca (WTA-140.) 6:0, 6:1-re legyőzte Rebecca Munk Mortensent, így a mieink 1:0-ra vezetnek Dánia ellen.

Jani Réka Luca esélyt sem hagyott ifjú, 16 éves dán riválisának, az összes adogató játékát elvette, és mindössze 47 perc alatt nagyon sima, 6:0, 6:1-es diadalt aratott. Egyesben hamarosan Udvardy Panna (82.) is pályára lép, ő délelőtt 10.30 órától Sofia Nami Samavatival játszik (484.).

Jani Réka így értékelt a hazai szövetségnek a mérkőzés után:

A magyar csapat a második mérkőzésén szerepel Törökországban, kedden a házigazdák ellen nyert nagy csatában 2:1-re.

Az antalyai viadalon a két csoport győztese közvetlenül bejut a novemberi rájátszásba, míg a második helyezettek egy újabb találkozón döntik el a harmadik továbbjutó hely sorsát. Az év végi rájátszás győztesei – amelyben az idei kvalifikáció kilenc vesztese mellett mindhárom zóna legjobb három helyezettje szerepelhet – jövőre a nagydöntőbe jutásért játszhatnak.

Csütörtökön Szerbiával játszanak lányaink, míg pénteken Észtország ellen bizonyíthatnak.

Törökország–Dánia 2:1

A csoport állása: 1. Szerbia 2 győzelem/2 mérkőzés, 2. Magyarország 1/1, 3. Törökország 1/2, 4. Dánia 0/2, 5. Észtország 0/1