US Open: Babosék 6:0-val kezdtek, de kikaptak

2016.09.04. 20:11
Babos Tímea foghatja a fejét, de vegyes párosban még versenyben van (Fotó: AFP)
A Babos Tímea, Jaroszlava Svedova kettős 0:6, 6:4, 6:3-ra kikapott a hazai pályán szereplő Asia Muhammad, Taylor Townsend duótól az Amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) nyolcaddöntőjében. A magyar játékos később vegyes párosban is befejezte szereplését.

Babosék a 6:0-ra megnyert első játszma után a másodikban 1:3-ról fordítottak 4:3-ra, 6:4-re mégis elbukták a szettet. A döntő felvonást ők kezdték jobban, 2:0-ra elléptek, ezután azonban már csak egy játékot nyertek, így Muhammad és Townsend jutott a negyeddöntőbe.

Nem sokkal később – ugyanazon a pályán – Babos és Svedova már ellenfélként találkozott a vegyes párosok nyolcaddöntőjében. A kazah játékost és párját, a brazil Bruno Soarest másodikként emelték ki, és a papírformát érvényesítve 6:3, 7:5-re meg is nyerték a meccset. Babos Tímea partnere, az amerikai Eric Butorac ezen a tornán fejezte be aktív pályafutását.

Női egyesben a lett Anastasija Sevastova 6:4, 7:5-re legyőzte Konta Johannát, ezzel életében először negyeddöntőbe jutott Grand Slam-versenyen. Következő ellenfele Caroline Wozniacki lesz, aki Madison Keyst verte meg két szettben.

Markosz Bagdatisz 2009 óta első alkalommal játszott Grand Slam-tornán nyolcaddöntőt, ennél tovább azonban nem jutott, Gaël Monfils három szettben intézte el a ciprusit. Bagdatiszt a mérkőzés közben SMS-t írt feleségének, amiért figyelmeztette őt a székbíró.

Monfils után Jo-Wilfried Tsonga is bejutott a legjobb nyolc közé, a franciák örömét pedig Lucas Pouille tette teljessé, aki több mint négyórás mérkőzésen legyűrte Rafa Nadalt.

Rafael Nadal kiesett, pedig Raúl González (középső sor, balról a második) és a korábbi focista egyik fia is a helyszínen szurkolt neki

Nadalnak az ötödik játszmában brékelőnye volt, ám azt nem tudta végigvinni. A mindent eldöntő tie-breakben 6–3-as hátrányból még visszajött a spanyol, ám 6–6-nál (fogadóként) jó helyzetben hálóba ütött egy könnyű tenyerest, a negyedik meccslabdát pedig már nem tudta hárítani. Pouille a negyeddöntőben honfitársával, Gaël Monfilsszal találkozik.

US OPEN (46 303 400 dollár, kemény pálya)